11.01.2021 92Azərbaycan Universitetində 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası bu gündən başlayıb. İmtahanlar “Microsoft Teams” platforması üzərindən onlayn şifahi və onlayn test formasında keçirilir. Sessiya fevralın 6-dək davam edəcək. İmtahanların başlama saatı 9.00-dur.
Rektorun əmri ilə sessiyanın mövcud normativ sənədlər əsasında təşkil olunması, sessiya dövründə tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin təmin edilməsi, imtahanların təşkilinə və gedişinə nəzarət, yarana biləcək neqativ halların dərhal aradan qaldırılması məqsədilə “İmtahan qərargahı” fəaliyyət göstərir. Qərargaha daxil olan müraciət və şikayətlərin operativ şəkildə araşdırılması təmin edilir.
İmtahan sessiyası dövründə tələbələrin biliyinin yenidən qiymətləndirilməsi və imtahan zamanı baş vermiş neqativ halların aradan qaldırılması üçün ixtisas kafedralarına uyğun olaraq onlayn apellyasiya komissiyası da yaradılıb.

11.01.2021 311The examination session of the fall semester of the 2020/2021 academic year began at the Azerbaijan University from that day. The exams are carried out on the basis of the “Microsoft Teams” platform online orally and online in the form of tests. The session will continue until February 6. The exams start at 9.00 p.m.
By order of the rector, in order to organize the session, on the basis of existing normative documents, to ensure transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge during the session, to control the organization and conduct of exams, to immediately eliminate negative cases that may arise during the exams, there is an "examination point". Clarification of appeals and complaints arriving at the point is ensured promptly.
In accordance with the departments of specialties, an online appeal commission was also created to re-assess the knowledge of students during the examination session and eliminate negative aspects during the examinations.