Rektorun müşaviri Nüşabə Quliyeva beynəlxalq tədbirdə plenar məruzə ilə çıxış edib
Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Nüşabə Quliyeva 3-cü beynəlxalq “Artemis” Sosial və humanitar elmlər konqresində plenar məruzə ilə çıxış edib. Plenar məruzə “Heydər Əliyevin elm və təhsil siyasəti” mövzusuna həsr olunub. Məruzədə qeyd olunub ki, elm və təhsil Azərbaycan Respublikasında strateji sahə kimi daim diqqət mərkəzindədir. Azərbaycanın ümumi tərəqqisi və dövlət siyasəti ilə vəhdət təşkil edən bu sahədə müstəqilliyin bərpasından sonra köklü islahatlar həyata keçirilib.
Beynəlxalq tədbir BZT akademiyasının təşkilatçılığı ilə zoom platforması vasitəsilə hibrid formada təşkil olunub. Tədbirdə Türkiyə, Portuqaliya, Şimali Makedoniya, Hindistan və Azərbaycandan tədqiqatçılar iştirak edib.
Qeyd edək ki, 27 ölkə, 68 fərqli universitet ilə əməkdaşlıq edən BZT Akademiya beynəlxalq miqyasda elmi tədbir və layihələr həyata keçirir.

Advisor to Rector Nushaba Guliyeva made a plenary report at the international event
Advisor to the Rector of Azerbaijan University, director of the International Magistrate And Doctorate Center, PhD in History Nushaba Guliyeva made a plenary report at the 3rd International Artemis Congress on Humanities and Social Sciences. The plenary report was devoted to the topic “Policy of Heydar Aliyev in the field of science and education”. It was noted in the report that science and education as a strategic area are always in the spotlight in the Republic of Azerbaijan. After regaining of independence, radical reforms were carried out in this area, which is in unity with the general progress and state policy of Azerbaijan.
The international event was organized in a hybrid form through zoom platform with support of BZT Academy. The event was attended by researchers from Turkey, Portugal, Northern Macedonia, India and Azerbaijan.
It should be noted that the BZT Academy, in cooperation with 27 countries, 68 different universities, carries out scientific events and projects at the international level.