Sosial iş ixtisası üzrə əmək bazarının nümayəndələri ilə görüşlər davam edir
Azərbaycan Universiteti ilə Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə məsələləri üzrə Milli Observatoriya arasında imzalanmış memorandum çərçivəsində universitetin Sosial işin təşkili kafedrasının rəhbər və pedaqoji heyəti ilə Milli Observatoriyanın əməkdaşları arasında görüş təşkil edilib.
Tədbirdə ali təhsil müəssisəsi ilə əmək bazarı arasında əlaqələrin gücləndirilməsi məqsədilə təhsil proqramlarının əmək bazarının tələblərinə uyğun şəkildə tənzimlənməsi, tələbələrin nəzəri və praktiki biliklərinin artırılması üçün dərslərin və dərsdənkənar fəaliyyətlərin daha səmərəli təşkili kimi məsələlər müzakirə olunub. Həmçinin, elmi tədqiqat fəaliyyətlərinə tələbələrin marağının artırılması və bu istiqamətdə dəstək mexanizmlərinin yaradılması, əmək bazarına uyğun peşəkar və rəqabətqabiliyyətli kadrların hazırlanması məsələlərinə toxunulub. Müzakirələr zamanı müvafiq ixtisas fənlərinin məzmununun təkmilləşdirilməsi və yeni yanaşmaların tətbiqi kimi mühüm məsələlər də diqqət mərkəzində olub.
Qeyd edək ki, qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişafı baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edən görüşdə gələcək birgə layihə və təşəbbüslər üçün yeni perspektiv sahələr də  müəyyənləşdirilib.

Meeting with labor market representatives in the field of Social Work continue
As part of the memorandum of understanding signed between Azerbaijan University and the National Observatory on Labor Market and Social Protection Issues, a meeting was held between the leadership and academic staff of the University’s Department of Social Work Organization and representatives of the National Observatory.
With the aim of strengthening ties between higher education institutions and the labor market, the meeting addressed several key topics, including the alignment of academic programs with labor market demands, the more effective organization of classes and extracurricular activities to enhance students’ theoretical and practical knowledge, and the cultivation of student interest in research activities through supportive mechanisms. The discussions also focused on the development of highly qualified and competitive professionals who meet current labor market standards. Other significant points included the improvement of course content in relevant specialized subjects and the implementation of innovative teaching approaches.
It is worth noting that the meeting, which holds considerable importance for the advancement of mutual cooperation, also resulted in the identification of new, promising areas for future joint projects and initiatives.