18.05.2022 265Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva ilə Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov Avropa Universitetləri Assosiasiyasının (European University Association / EUA) baş katibinin müavini Monika Steinel ilə görüşüb. Görüş Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) Erasmus+ layihəsinin növbəti təlimlərinin keçirildiği İsveçin Kral Texnologiya Universitetində baş tutub. Görüşdə Azərbaycan Universiteti ilə assosiasiya arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivləri və istiqamətləri müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti 2021-ci ildə assosiasiyanın həqiqi üzvlüyünə qəbul edilib. Əsas missiyası Avropada ali təhsil və tədqiqat sistemini davamlı inkişaf etdirmək və gücləndirmək; üzvlərə dəstək və rəhbərlik verərək tədris, öyrənmə, tədqiqat və ictimai xidmətdə keyfiyyəti artırmaq olan, Avropanın 50-yə yaxın ölkəsindən 1000-ə yaxın universiteti birləşdirən assosiasiyada Azərbaycan cəmi 3 universitetlə təmsil olunur.

18.05.2022 271Adviser to the Rector of the University of Azerbaijan, Director of the Center for International Masters and Doctorates Nushaba Guliyeva and Head of the International Relations Department Bakhtiyar Badalov met with Deputy Secretary General of the European University Association (EUA) Monica Steinel. The meeting took place at the Royal University of Technology in Sweden, where the next trainings of the "Establishment of Rectors' Conference in Azerbaijan" (ECAR) Erasmus + project were held. The prospects and directions for future cooperation between the University of Azerbaijan and the sociation were discussed at the meeting.
It should be noted that Azerbaijan University was accepted as a full member of the association in 2021. Its main mission is to sustainably develop and strengthen the system of higher education and research in Europe; Azerbaijan is represented by only 3 universities in the association, which unites about 1,000 universities from about 50 European countries and aims to improve the quality of teaching, learning, research and public service by supporting and guiding its members.