Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycan ali təhsilinə beynəlxalq prizmadan baxış: problemlər və perspektivlər” Respublika konfransı 23 may 2019-cu il, Azərbaycan Universiteti
Son zamanlar Azərbaycanın təhsil sistemi yeni çağırışlar qarşısındadır. İqtisadiyyatın xammal sahəsindən insan kapitalı sahəsinə köçürülməsi tendensiyası bu siyasətə uyğun müasir mütəxəssislərin yetişdirilməsini aktual edir ki, bu məsələ də təhsil sisteminin qarşısına yeni vəzifələr qoyur. Odur ki, müasir təhsilimiz, onun problemləri və inkişaf perspektivləri ilə bağlı məsələlərin araşdırılmasına, onların həlli üçün elmi metodların işlənib hazırlanmasına ciddi ehtiyac yaranıb. “Azərbaycanda ali təhsilə beynəlxalq prizmadan baxış: problemlər və perspektivlər” respublika konfransının məqsədi məhz bu məsələlərin müzakirəsi üçün elmi platforma təqdim etməkdir. May ayında keçiriləcək tədbir ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunacaq.

Republican conference "International viewpoint on higher education in Azerbaijan: problems and perspectives" dedicated to the 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev May 23, 2019, Azerbaijan University
Recently, the education system of Azerbaijan responds to the new summons. The tendency of the economy to transfer from the raw material field to the human capital field actualizes to train modern specialists relevant to this policy ,which set new tasks ahead of the education system.
Therefore, there is a serious need for the study of modern education, its problems and development perspectives, and the elaboration of scientific methods to their solution. The aim of the republican conference on "International pointview on higher education in Azerbaijan: problems and perspectives" is to present a scientific platform for discussion of these issues. The event to be held in May will be dedicated to the 96th anniversary of the national leader Heydar Aliyev.