Azərbaycan Universitetinin elmi kitabxanasının təşəbbüsü ilə XVI əsr Azərbaycan ədəbiyyatının böyük mütəfəkkiri Məhəmməd Füzulinin ədəbi yaradıcılığına həsr olunmuş “Oxuma günü” təşkil olunub.
“Oxuma günü”ndə Humanitar fənlər fakültəsinin filologiya ixtisası üzrə təhsil alan II kurs tələbəsi Səkinə Hüseynova Füzulinin həyat və yaradıcılığı haqqında ümumi məlumat verib. Qeyd olunub ki, Məhəmməd Füzuli Azərbaycan və türk ədəbiyyatı tarixində divan janrının ən məşhur və görkəmli nümayəndələrindən biri kimi tanınır.
Könül İsayeva, Fəranə Mikayılova isə oxuduqları elmi mənbələr əsasında şairin əsərlərindəki  irfani-təsəvvüfi görüşləri haqqında əldə etdikləri məlumatları tələbə yoldaşları ilə bölüşüb.
Kitabxana işçiləri tərəfindən isə tələbələrə şairin elmi kitabxananın fondunda yer alan əsərləri haqqında məlumat verilib.

“Reading Day” has been organized in the library dedicated to the creative work of Mohammed Fuzuli
On the initiative of the Scientific Library of the Azerbaijan University, the "Reading Day" has been organized devoted to literary creative work of the great thinker of the 16th century of Azerbaijani literature, Mohammed Fuzuli.
Sakina Huseynova, a 2nd year student of the Humanities Faculty, provided a general overview on Fuzuli`s life and creativity at the "Reading Day". It was noted that Mohammad Fuzuli is known as one of the most famous and prominent representatives of the divan genre in the history of Azerbaijan and Turkish literature.
Konul Isayeva, Farana Mikayilova, shared their knowledge with friends on the irrational and imaginary views of the poet in his works on the basis of the scientific sources.