Azərbaycan Universitetinin məzunu, gənc yazar Aygün Sadiqin  ədəbi mühitə təqdim olunan “Güzgüdə kim var?” adlı ilk kitabının Universitetin kollektivi üçün təqdimatı və imza günü keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan dili və ədəbiyyat kafedrasının müdiri, dosent  Ülviyyə Rəhimova, kafedranın müəllimləri Hüseyn Hüseynli, Əminə İbrahimli, kitabın redaktoru Əli bəy Azəri, Balakən ziyalılarından Oruc Şirinov çıxış edərək Aygün Sadiqin üslubu və yaradıcılığının əsas istiqamətləri haqqında danışıb, gənc yazara uğurlar arzulayıblar.  Çıxışlarda iştirakçılara kitaba daxil edilmiş şeir və hekayələr haqqında məlumat verilib. Qeyd olunub ki,  kitabı müəllif üçün uğurlu başlanğıc hesab etmək mümkündür.
Çıxışların ardından tələbələr Vəfa Axundova, Fəranə Mikayılova, Ayşən Allahverdiyeva, Aynurə Heydərova tərəfindən gənc yazarın yer alan şeirləri səsləndirilib.
Tədbir Aygün Sadiqin kitabını müəllim-tələbə heyəti üçün imzalaması ilə başa çatıb.
Qeyd edək ki, Aygün Sadiq Azərbaycan Universitetindən 2008-ci ildə Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi ixtisası üzrə məzun olub.
“Güzgüdə kim var” adlı kitabda müəllifin son illərdə yazdığı mifologiya ilə bağlı əsərləri toplanıb. Təqdim olunan şeir və hekayələrdə ənənəvi olaraq füsunkar təbiət, doğma vətənin gözəllikləri deyil, təbiətdə insanın yeri və rolu kimi mövzular tərənnüm olunur.

The graduate of Azerbaijan University, young writer Aygun Sadig`s first book “Gyuzgude kim var?” ("Who is in the Mirror?") was presented to the literary environment.  The presentation and book signing day was held for the University staff.
The head of the department of Azerbaijani language and literature, associate professor Ulviya Rahimova, teachers of the department Huseyn Huseynli, Amina Ibrahimli, editor of the book Ali bey Azeri, one of Balakan intellectuals Oruj Shirinov spoke about Aygun Sadig's style and main directions of her creativity and wished success to the young writer. In the speeches, participants were informed about poems and stories included in the book. It was noted that it is possible to consider the book as a successful start for the author.
After the speeches, the poems by the young writer were performed by the students Vefa Akhundova, Farana Mikayilova, Ayshen Allahverdiyeva, Aynura Heydarova.
The event ended with Aygun Sadig's book signing for the teacher-student staff.
Note that Aygun Sadig graduated from Azerbaijan University in 2008 majoring as a teacher of Azerbaijani Language and Literature.
Most of her writings over the past 10 years has been complied  in the book “Gyuzgude kim var?”. In the presented poems and stories neither charming nature nor the beauty of the native land described traditionally, but the place and role of a man in nature are praised.