Azərbaycan Universiteti ilə Almatı Menecment Universiteti arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva və Almatı Menecment Universitetinin Beynəlxalq Əməkdaşlıq üzrə prorektoru Ruslan Kozhakmetov imzalayıb. Azərbaycan Universitetində keçirilən görüşdə tərəflərin mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
Əldə olunan razılığa əsasən tərəflər əməkdaşlığın inkişafı üçün müəllim-tələbə mübadiləsi, birgə konfransların təşkil olunması, birgə elmi-tədqiqat işlərinin aparılması və bu kimi sahələrdə əməkdaşlıq edəcəklər.
Prorektor görüşdən sonra Azərbaycan Universitetinin tədris binası və maddi texniki bazası ilə də tanış olub. Qonağa Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti auditoriyası, Konfutsi mərkəzi və elmi kitabxana göstərilib.
Rektor Səadət Əliyeva qonağa rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsinin tarixi, fəaliyyəti, əldə etdiyi uğurlar, qoşulduğu mübadilə proqramları və beynəlxalq əlaqələri haqqında ətraflı məlumat verib, universitetin Türkiyənin və Avropanın qabaqcıl ali  təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq etdiyini bildirib.
Tərəflər imzalanan anlaşma memorandumunun hər iki universitetdə təhsilin inkişafına böyük töhfə verəcəklərinə əminliklərini ifadə ediblər.

A Memorandum of Understanding on cooperation was signed between Azerbaijan University and Almaty Management University.
The document was signed by the rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva and vice-rector for corporate development Almaty Management University Ruslan Kozhakmetov. At the meeting held at Azerbaijan University, the sides exchanged views on possible cooperation directions.
According to the agreement, the parties will cooperate in such areas as teacher-student exchange, organization of joint conferences, conducting joint scientific research works and so on.
After the meeting, vice-rector got acquainted with the educational building and material-technical base of Azerbaijan University. The auditorium of the Azerbaijan Democratic People's Republic, the Confucius Center and the Scientific Library was shown to the guest.
Rector Saadat Aliyev informed the guest about the history, activities, achievements, exchange programs and international relations of the university she leads, and said that the university cooperates with advanced universities in Turkey and Europe.
The parties expressed their confidence that the Memorandum of Understanding would contribute to the development of education in both universities.