Azərbaycan Universitetində “Elektron Universitet” modelinin tətbiqinə start verilir
Azərbaycan Universitetində “Elektron Universitet” modelinin təqdimatı keçirilib. Təqdimatda universitet rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və inzibati işçilər iştirak edib.
Tədbiri Azərbaycan Universiteti rektorunun məsləhətçisi, Vergilər Nazirliyi Tədris Mərkəzinin rəhbəri Əli Həsənov açıb. Əli Həsənov bildirib ki, öz fəaliyyətində daim təkmilləşmə siyasəti həyata keçirən Azərbaycan Universiteti elektronlaşma əsrində baş verən proseslərdən kənarda qalmır və elektron platformanın tətbiqinə başlayır.
“Elektron Universitet”in təqdimatını isə tərəfdaş Cybernet şirkətinin nümayəndəsi və layihənin rəhbəri Ramin Bağırov aparıb. Ramin Bağırov qeyd edib ki, model tədris prosesinin effektivliyinin artırılması, universitetin fəaliyyətinin optimallaşdırılması, sürətləndirilməsi və tam avtomatlaşdırılmasına, eyni zamanda müasir kitabxana sisteminin yaradılmasına xidmət edir. Mütəxəssis  “Elektron Universitet”in modulları və tətbiqinin mərhələləri haqqında da məlumat verib.

Presentation of the "Electronic University" model was held at Azerbaijan University. The university administration, professors, teaching staff and administrative staff attended the presentation.
The event was opened by the Advisor to the rector of Azerbaijan University, Head of the Training Center of the Ministry of Taxes Ali Hasanov. Ali Hasanov stated that Azerbaijan University, which constantly pursues improvement policy in its activity, is not excluded from the processes of electronicization and starts the electronic platform.
The presentation of the "Electronic University" was conducted by the representative of the partner Cybernet Company and Head of the project Ramin Bagirov. Ramin Bagirov noted that the model serves to increase the effectiveness of the teaching process, to optimize, accelerate and fully automate the university's activities, and at the same time to create a modern library system. The specialist also spoke about the modules of the "Electronic University", as well as the stages of its implementation.
The model will be realized in a phased manner and will speed up the supervision of the teaching process.