“Könüllü” Tələbə Təqaüd Proqramına müraciətlərin müddəti uzadıldı
“Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramın 5.7.5-ci bəndinə müvafiq olaraq gənclər arasında könüllülük fəaliyyətinin daha geniş təşviq edilməsinə ictimai dəstəyin ifadə edilməsi məqsədi ilə  Azərbaycan Universiteti, ASAN Könüllüləri Təşkilatı və “Azərbaycan Universitetləri” təhsil-facebook səhifəsinin təşəbbüsü ilə ali məktəb tələbələrinin mütərəqqi ideya və təşəbbüslərinin dəstəklənməsi məqsədi ilə elan olunmuş “Könüllü” Tələbə Təqaüd Proqramına müraciətlərin qəbulu müddəti uzadılıb.
Qəbulun müddətinin uzadılmasına çoxsaylı təkliflər səbəb olub. Bu təklifləri nəzərə alaraq və tələbələrin mütərəqqi ideya və təşəbbüslərinin müsabiqəyə cəlbinin təşviq edilməsi məqsədi ilə təqaüd proqramına müraciətlər 15 yanvar 2017-ci il tarixi saat 18:00-dək qəbul ediləcək. Təqaüdə layiq görülən tələbələr isə 2 fevral Gənclər günü münasibəti ilə elan olunacaqdır.
“Könüllü” Tələbə Təqaüd Proqramına ixtisasından asılı olmayaraq ölkəmizdə fəaliyyət göstərən bütün ali təhsil müəssisələrinin Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan tələbələri müraciət edə bilər. Sosial şəbəkə istifadəçilərinin rəyləri nəzərə alınaraq təqaüd proqramına müraciət üçün ixtisas məhdudiyyəti qoyulmayıb.
“Könüllü” Tələbə Təqaüd Proqramının büdcəsi dosent Nadir Adilov tərəfindən yazılan, Azərbaycan Universiteti Elmi Şurasının qərarı ilə nəşr edilən “Gəncsən? Başla!” gənclər üçün şəxsi inkişaf kitabının satışından əldə edilən vəsait hesabına, müəllif tərəfindən tələbələrin təhsil imkanlarının artırılması və mütərəqqi ideyalarının dəstəklənməsi üçün könüllü olaraq təqdim olunur.

Application period for "Volunteer" Student Scholarship Program has been prolonged
Application period for “Volunteer” Student Scholarship Program, which was established according to the item 5.7.5 of the State Program “Azerbaijan Youth 2017-2020” to propagate the public support of volunteers’ activity among the youth,and announced on the initiative of Azerbaijan University, ASAN Volunteers Organisation and the educational-facebook page of “Azerbaijan Universities ” to support progressive ideas and initiatives of university students, has been prolonged
Numerous proposals were caused to extend the application period. The applications for scholarship program will be admitted by 6 p.m, January 15,2018  in order to promote  the involvement of suggestions, progressive ideas and initiatives in the competition. Scholarship holders will be announced on the occasion of Youth Day on February 2.
All students of Azerbaijan universities who are citizens of the Azerbaijan Republic, irrespective of their majors, have the right to apply to the program. Taking into account the opinions of social network users, no restrictions were placed on the application to the Scholarship Program.
“Volunteer” Student Scholarship program  funded through the sales of the book “ Start if you are young !” which was written by Nadir Adilov, Assosiate Professor of Azerbaijan University, and approved for publishing by the Scientific Council of Azerbaijan University, is voluntarily presented by the author to promote students' educational opportunities and to support their progressive ideas.