Azərbaycan Universitetinin bakalavriat pilləsində ingilisdilli Maliyyə ixtisası üzrə təhsil alan  III tələbəsi Ayaz Mirzəyev və MBA proqramında Menecment ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri Əhməd Hüseynov və Fərrux Əlizadə Gürcüstanın paytaxtı Tbilisi şəhərində keçirilən yay məktəbində iştirak ediblər.
Yay məktəbi Azərbaycan Universiteti, Almaniyanın Koblenz Universiteti və Gürcüstanın Tbilisi Dövlət Universiteti tərəfindən birgə təşkil olunub.
Yay məktəbində Azərbaycan, Almaniya və Gürcüstan universitetlərinin tələbələri iştirak edib. Burada iştirakçılar üçün biznes innovasiyalarının yaradılmasının incəlikləri, Gürcüstanda biznes qurmanın xüsusiyyətləri, startaplarda video təqdimatların (Ted-talk) innovativ idarə edilməsi və başqa bu kimi mövzularda seminarlar keçirilib. Seminarları Almaniya və Gürcüstandan olan professor və təlimçilər aparıb.
Yay məktəbinin iştirakçıları üçün Tbilisinin tarixi abidələrinə, muzeylərinə ekskursiyalar təşkil olunub.
10 gün davam edən yay məktəbini uğurla başa vuran tələbələrimiz sertifikatla təltif olunublar.
Maraqlı və zəngin proqrama malik yay məktəbində məhsuldar vaxt keçirən tələbələrimiz vətənə xoş təəssüratlarla qayıdıblar.

Ayaz Mirzayev, a 3rd year bachelor student majoring in Finance of English Medium program of Azerbaijan University and MBA students of Management specilality Ahmet Huseynov and Farrukh Alizadeh attended the Summer School held in Tbilisi, Georgia.
Summer school was organized jointly by Azerbaijan University, Koblenz University of Germany and Tbilisi State University of Georgia.
The students from Azerbaijan, Germany and Georgia attended the summer school. Seminars were held on topics such as the characteristics of business innovation creation, the features of creating business in Georgia, the Ted-Talk innovation of video presentation in startups and so on.
Professors and trainers from Germany and Georgia conducted the seminars.
Excursions to the historical monuments and museums of Tbilisi were organized for the summer school participants.
Our students successfully completed 10-day Summer School and awarded with the certificates.
Our students returned home with pleasant impressions from the summer school which was full of interesting and rich program.