Azərbaycan Universitetində doktorant və dissertantlarla görüş keçirilib
Azərbaycan Universitetində fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul edilmiş doktorant və dissertantlarla görüş keçirilib. Tanışlıq və təlimat xarakterli görüşdə doktorant və dissertantların təhsil aldıqları müddətdə görəcəkləri işlər barədə məlumat diqqətə çatdırılıb, sualları cavablandırılıb.
Magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri Nüşabə Quliyeva yeni doktorant və dissertantları təbrik edib, onlara məsləhət və tapşırıqlarını verərək, gələcək elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, 2019-cu ildə Azərbaycan Universitetinə fəlsəfə doktoru proqramı üzrə 10 doktorant və 10 dissertant qəbul edilib. Qəbul planı 100 faiz yerinə yetirilib.
Yeni qəbul olmuş doktorant və dissertantlar arasında ölkənin qabaqcıl müəssisə və şirkətlərinin mütəxəssisləri, Azərbaycan Universitetinin bakalavriat və magistratura pillələri üzrə məzunları, xarici universitetlərdən bakalavr və magistr dərəcələri alanlar və pedaqoji fəaliyyətlə məşğul olanlar var.

The meeting was held at Azerbaijan University with doctoral and dissertation candidates who were admitted to the doctorate and dissertrant candidacy on the PhD program. PhD students were informed about their work during their studies in the acquaintance and instructional character meeting, and their questions were answered.
Note that, in 2019, 10 doctoral and 10 dissertation candidates were admitted to Azerbaijan University on the PhD program. The admission plan was fulfilled at 100 percent.
Among the newly admitted doctorate and dissertation candidates there are specialists from the leading enterprises and companies of the country, graduates of Azerbaijan University's bachelor's and master's degrees, bachelor's and master's degrees from foreign universities, and who are engaged in pedagogical activities.