Azərbaycan Universitetində 2017/2018-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası əyani şöbə üzrə tədris planına uyğun olaraq 01 iyun – 06 iyul 2018-ci il tarixləri arasında təşkil olunacaq.
Rektorun əmri ilə sessiyanın mövcud normativ sənədlər əsasında təşkil olunması, imtahanların təşkilində və gedişində yarana biləcək neqativ halların, münaqişə və şikayətlərin yerindəcə həll edilməsi və dərhal aradan qaldırılması, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin təmin edilməsi məqsədi ilə imtahan qərargahı yaradılıb. Qərargaha daxil olan hər bir şikayətin operativ şəkildə araşdırılması üçün tədbir görüləcək. Həmçinin sessiya dövründə şəffaflığın təmin edilməsi üçün imtahanlarda ictimaiyyət nümayəndələrinin və valideynlərin iştirakına şərait yaradılacaq. İmtahanlarda iştirak etmək istəyənlər (+99412) 431 41 12 (daxili 118) nömrəli telefon vasitəsi ilə Tədris şöbəsinə müraciət etməlidirlər.
Müvafiq əmr ilə tələbələrin biliyinin yenidən qiymətləndirilməsi və imtahan zamanı baş vermiş mübahisələrin aradan qaldırılması üçün ixtisas kafedralarına uyğun olaraq apelyasiya komissiyası fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, qiyabi şöbə üzrə yay imtahan sessiyası 14 may – 08 iyun 2018-ci il tarixləri arasında keçirilir.

The preparations for the Summer Exam Session continue
Examination session of the summer semester of the 2017/2018 academic year will be held between June 1 and July 6, 2018 in accordance with the curriculum on the daytime department at Azerbaijan University.
An examination center has been set up by the order of the rector to organize the session based on existing normative documents, to solve and immediately eliminate negative circumstances, conflicts and complaints that may arise in the organization and conduct of exams, to ensure transparency and objectivity in assessing students' knowledge.  Measures will be taken to investigate each complaint promptly submitted to the center. In addition, public and parental involvement will be facilitated in the exams to ensure transparency during the sessions. Those wishing to take part in the exams should apply to the Education Department by telephone (+99412) 431 41 12 (internal 118).
The Appeals Commission will operate in accordance with the specialty chairs to re-evaluate students' knowledge and to resolve disputes that occurred during the examination by the relevant order.
Note that the summer examination session in the correspondence department is held from May 14 to June 8, 2018.