“Ailə büdcəsi və onun idarə olunması” vebinarda müzakirə olunub
Azərbaycan Universitetinin Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının növbəti vebinarında ailə büdcəsi və onun idarə edilməsi mövzusu müzakirə olunub.
Onlayn tədbirdə kafedranın müdiri Nəriman Böyükkişi, müəllimlər Etibar Yaqubov, Ruhəngiz Əliyeva, Qətibə Nəcəfova çıxış edərək “Ailə büdcəsi haqqında nə düşünürük”, “Niyə bizə heç vaxt pul çatmır” sualları ətrafında fikirlərini bölüşüb, ailə büdcəsinin əsas prinsipləri, ailə büdcəsinin idarə olunmasının vacib qaydaları, ailənin gəlirləri, ailənin xərcləri, məcburi ödənişlər,  büdcənin düzgün təşkil edilməsi, xərclərə nəzarət və onların doğru idarə edilməsi, qənaət imkanları kimi mövzulara aydınlıq gətiriblər.
Vebinar mövzu ətrafında müzakirələrlə davam edib, çıxış edənlər vebinara qoşulan müəllim və tələbələrin mövzu ilə bağlı suallarını cavablandırıblar.

The webinar discussed "Family budget and its management"
At the next webinar of the Finance and Economics Department of Azerbaijan University, the topic was discussed: "Family budget and its management."
The head of the department Nariman Boyukkishi, teachers Etibar Yagubov, Ruhangiz Aliyeva, Gatiba Najafova spoke at the online event, and shared their thoughts on the questions “What do we think about the family budget”, “Why we never have enough money”, clarified topics such as basic principles of the family budget, important rules
for managing the family budget, family income, family expenses, forced payments, correct organization of the budget, control over expenses and their correct management, savings opportunities.
The webinar continued with a discussion around this topic, the speakers answered questions related to this topic from teachers and students who took part in it.