Tələbə Gənclər Təşkilatının 10 illik yubileyi qeyd olunub
Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatı (AUTGT) ölkədə fəaliyyətə başlayan ilk tələbə gənclər təşkilatlarındandır. 2006-cı ildə təsis olunan AUTGT ən fəal və qabaqcıl təşkilatlar sırasındadır. Dövlət gənclər siyasətinin həyata keçirilməsi, tələbələrin maraqlarını təmsil və müdafiə etmək, onların asudə vaxtlarının təşkilində maraqlı təşəbbüslərlə çıxış edir, tələbələr arasında maarifləndirmə işlərinin aparılması  istiqamətində təqdirəlayiq işlər görür.
Bu fikirlər Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatının fəaliyyətə başlamasının on illik yubileyi münasibəti ilə keçirilən tədbirdə səsləndiirlib. Tədbirdə universitet rəhbərliyi, Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin nümayəndəsi Samir Kazımov, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) sədrinin müşaviri Nigar Süleymanlı, TGT-nin 200-ə yaxın üzvü və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Rəsmi hissədə AUTGT-nin on illik fəaliyyəti ilə bağlı məlumat verilib, qonaqlar təbrik nitqləri ilə çıxış ediblər. Tədbirin bu hissəsində təşkilatın bir sıra üzvləri aktiv fəaliyyətlərinə görə təltif edilib.

Student Youth Organization of Azerbaijan University (SYOAU)  is one of the first established student youth organizations in the country.  Having been established in 2006, SYOAU is among the most active and leading organizations. The role of SYOAU is to enforce government youth policy, present and defend the students’ interests and organize their leisure time effectively  and enlighten  students.
These activities done by SYOAU were mentioned in the event devoted in 10th anniversary of Student Youth Organizations of Azerbaijan University. The authorities  of the University; Samir Kazimov, the representative of Baku Head Office of Youth and Sport Affairs; Nigar Suleymanli, the chief consultant of Azerbaijan Student Youth Organizations' Union; nearly 200 members of SYO and other guests have taken part in the event. The participants were informed about the activities of SYO for recent ten years and the guests congratulated the members of Student Youth Organization in the event as well.  Some members of the organization were rewarded for  their active participation during these years.