AYAFE tələbələri beynəlxalq təcrübəyə dəvət edir
Avropanın Gənc Azərbaycanlı Dostları İctimai Birliyi (AYAFE) Azərbaycan Universitetində təhsil alan tələbələr üçün “AYAFE ilə Beynəlxalq Təcrübə Qazan" adlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə qeyd olunub ki, AYAFE 1997-ci ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 20 illik təcrübəyə malik ilk könüllü gənclər təşkilatıdır. Təşkilatın əsas məqsədi könüllülüyün təşviq edilməsi, Avropa gəncləri ilə sistemli şəkildə əlaqə qurmaq, gənclərin beynəlxalq təlim və düşərgələrdə könüllü iştirakını təmin etməkdir.
Tədbirdə iştirakçılara könüllülük, gənclər siyasəti, gənclərin beynəlxalq təcrübə proqramları və iş düşərgələri haqqında ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, beynəlxalq təcrübə, könüllülük və ictimai işlər gənclərin hərtərəfli inkişafına, ilkin peşəkar  təcrübələrə yiyələnmələrinə imkan yaradır. Bu gün bir çox peşəkarın uğur hekayələri ilə tanış olduqda, könüllülüyün gənclərin formalaşmasında mühüm rolunu görmək mümkündür.

AYAFE: “Successful career starts with volunteering”
Association of Young Azerbaijani Friends of Europe (AYAFE) have held an event called “Gain International Experience with AYAFE” for Azerbaijan University students.
It was noted that AYAFE is the first volunteering organizaion in Azerbaijan and has 20 years’ experience. The main objective of the organization is to promote volunteerism, stay in regular contact with the youth of Europe and ensure voluntary participation of young people in international training and camps.
The participants of the event were informed about of volunteerism, youth policy and international internship programs and work camps for the young. It was also noted that international experience, volunteerism and social work contribue to young people’s comprehensive development and gaining initial professional experience. Today, when becoming familiar with success stories of many professionals, we can see the important role of volunteerism in the formation of youth.