Azərbaycan Universiteti bakalavriat pilləsinə tələbə qəbulu elan edir
Azərbaycan Universiteti 2018/2019-cu tədris ili üçün bakalavriat pilləsinə tələbə qəbulu elan edir. Qəbul Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən və ümumi qaydalarla aparılır. Bütün ixtisaslara Dövlət Sifarişi ilə (pulsuz) qəbul mümkündür. Bütün ixtisaslar üzrə təhsialma forması əyanidir.
Qəbul aparılan ixtisasların siyahısı aşağıdadır.
- 155114 Kompüter mühəndisliyi (Az.) – 2500 manat
- 155122 Mühasibat uçotu və audit (Az.) – 2000 manat
- 155147 Maliyyə (Az.) - 2000 manat
- 155163 İqtisadiyyat (Az.) - 2000 manat
- 155188 Menecment (Az.) - 2000 manat
- 155211 Marketinq (Az.) - 2000 manat
- 155236 Biznesin idarə edilməsi (Az.) - 2000 manat
- 155252 Kommersiya (Az.) - 2000 manat
- 155139 Mühasibat uçotu və audit (İng.) - 2500 manat
- 155155 Maliyyə (İng.) - 2500 manat
- 155171 İqtisadiyyat (İng.) - 2500 manat
- 155196 Menecment (İng.) - 2500 manat
- 155228 Marketinq (İng.) - 2500 manat
- 155244 Biznesin idarə edilməsi (İng.) - 2500 manat
- 155269 Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı) (Az.) - 2500 manat
- 155277 Tərcümə (İngilis dili) (Az.) – 3000 manat
- 155285 Tarix (Az.) - 2500 manat
- 155293 Sosial iş (Az.) - 2500 manat
- Tədrisi ingilis dilində olan ixtisaslara müsabiqə rus bölməsi ilə birgə aparılır.
- Tədrisi ingilis dilində olan ixtisaslarda tələbələrin ingilis dili hazırlığı üçün əlavə 1 (bir) tədris ili ayrılmaqla tədris müddəti 5 ildir.
- Ödənişli əsaslarla qəbul olan tələbələr üçün Universitetin öz büdcəsindən maliyyələşən daxili təqaüd proqramı tətbiq olunur. Semestr ərzində minimum 30 kreditlik fənn götürmüş, orta müvəffəqiyyət göstəricisi 95 və yuxarı, qiymətləri A olan tələbələr üçün aylıq 100 manat məbləğində təqaüd təyin olunur.
- Azərbaycan Universiteti tərəfindən təsis olunan "Şəhid Fəxrəddin Qurbanlı adına Təqaüd" birinci tədris ilinin birinci semestrində universitetə ən yüksək balla qəbul olmuş tələbəyə verilir. Təqaüdün ümumi məbləği 500 manat təşkil edir.
- 2018/2019-cu tədris ilindən etibarən Azərbaycan Universitetinə qəbul olmuş 600 və yuxarı bal toplamış tələbələr birinci tədris ili üçün təhsil haqqı ödənişindən tam azaddırlar. İkinci tədris ilindən etibarən cari semestr üzrə orta müvəffəqiyyət göstəricisi 85-94,9 qiymətləri A/B olduqda təhsil haqqı ödənişindən 50%, orta müvəffəqiyyət göstəricisi 95 və yuxarı, qiymətləri A/B olduqda təhsil haqqı ödənişindən tam azad olunurlar.
- Tələbələrə Erasmus+, Mövlanə və DAAD proqramları vasitəsilə xaricdə təqaüdlü təhsil və akademik təcrübə imkanları yaradılır. Avropa və Türkiyənin tərəfdaş universitetlərində bir yaxud iki semestr ərzində əldə olunan kreditlər Azərbaycan Universitetinə transfer olunur.

Azerbaijan University announces student admission for 2018/2019 academic year. Admission is carried out according to general rules by the State Examination Center (SEC).
Admission is available on all specialties by the state order (free).
Admission conducted specialities
- 155114 Computer Engineering (Az.)
- 155122 Accounting and Audit (Az.)
- 155147 Finance (Az.)
- 155163 Economics (Az.)
- 155188 Management (Min.)
- 155211 Marketing (Az.)
- 155236 Business Administration (Az.)
- 155252 Commerce (Az.)
- 155139 Accounting and Audit (Eng.)
- 155155 Finance (Eng.)
- 155171 Economics (Eng.)
- 155196 Management (Eng.)
- 155228 Marketing (Eng.)
- 155244 Business Management (Eng.)
- 155269 Philology (Azerbaijani Language and Literature) (Az.)
- 155277 Translation (English) (Az.)
- 155285 History (Az.)
- 155293 Social work (Az.)
- Admission to English medium specialities is carried out along with Russian section.
- The duration of the study is 5 years including one (1) academic year of the English language training in the English medium specialities.
- Internal scholarship program, funded from the University's own budget, is applied to the students studying on a paid basis. A monthly scholarship is defined as 100 AZN for the students who has minimum 30 credits in the semester, whose average success rate of the Bachelor's and Master's degree programs is 95 and above, and the marks are A.
- The scholarship established named after martyr Fakhraddin Gurbanli by Azerbaijan University is given to a student who has been admitted to the University with the highest points in the first semester of the first academic year. The total amount of the scholarship is 500 AZN.
- Students admitted to Azerbaijan university scoring 600 or above will be fully free from the tuition fees during the education period from the 2018/2019 academic year. In case the average success rate for the current semester is 85-94.9 and the marks are A/B, then 50% discount is made on tuition fee, in case the average success rate for the current semester is 95 and above and the marks are A/B then the students are fully exempted from the tuition fees.
- Students are provided with opportunities for scholarships and academic experiences abroad through “Erasmus +”, “Mevlana” and “DAAD” programs. Academic Credits obtained within one or two semesters at European and Turkish partner universities are transferred to Azerbaijan University.