Azərbaycan Universiteti “Media və təhsil dialoqu” konfransında təmsil olunub
Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə Bakı Dövlət Universitetində “Ali təhsil müəssisələrində PR: strukturun və media ilə işin düzgün qurulması, hədəf auditoriyaları” mövzusunda təlim-konfrans keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan Universitetini İctimaiyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Lalə Dilənova təmsil edib.
Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev təlim-konfransın media ilə təhsil dialoqu baxımından mühüm əhəmiyyətini qeyd edib, təlimin əsas məqsədinin ali təhsil müəssisələri ilə media qurumlarının əlaqələrinin daha da yaxşılaşdırılması, mətbuat xidməti rəhbərlərinin bu sahədə bacarıq və peşəkarlıqlarının artırılması olduğunu bildirib.
Təhsil nazirinin müşaviri Elnur Məmmədov ali təhsil müəssisələrində PR işinin təşkilinin əsas məqsədlərini sadalayıb, təhsilin mediada düzgün və geniş şəkildə işıqlandırılmasının əhəmiyyətindən bəhs edib.
Təhsil Nazirliyinin sektor müdiri Cəsarət Valehovun moderatorluğu ilə davam edən konfransda  BDU-nun jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Əliyev və Mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri Pərvanə İbrahimova “PR: strukturun və media ilə işin düzgün qurulması… Hədəf auditoriyası kimdir?”, “Alibayov” kommunikasiya və konsaltinq şirkətinin baş direktoru Vəli Əlibəyov isə “Ali təhsil müəssisələrində ictimaiyyətlə əlaqələr fəaliyyətinin strategiya və taktikası” mövzusunda təqdimatla çıxış ediblər. Bildirilib ki, müəssisənin daxili PR-nın təşkili, KİV və sosial mediada monitorinqin aparılması, kommunikasiya və ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsində beynəlxalq təcrübənin tətbiqi vacib məsələlərdəndir.

Azerbaijan University was represented at the conference “Media and Education Dialogue”
At the initiative of the Ministry of Education, a training-conference on "PR in higher education institutions: the proper organization of the structure and work with the media, target audiences" was held at Baku State University. Lala Dilanova, the head of the Public Relations Department represented the University of Azerbaijan at the event.
Rector of Baku State University Elchin Babayev stressed the importance of the training-conference in terms of educational dialogue with the media and said the main purpose of the training was to improve the relations between higher education institutions and the media, as well as to increase the skills and professionalism of press service managers.
Elnur Mammadov, advisor to the Minister of Education outlined the main objectives of the organization of PR in higher education institutions, and spoke about the importance of proper and broad coverage of education in the media.
At the conference, moderated by the head of the Ministry of Education, Jasorat Valehov, dean of journalism faculty Vugar Aliyev and head of the press and information department Parvana Ibrahimova made a presentation on "PR: Structure and proper work with media… Who is the target audience?", Vali Alibayov, General Director of Alibayov Communication and Consulting Company made a presentation on "Strategy and Tactics of Public Relations in Higher Education Institutions". It was noted that the organization's internal PR, monitoring in the media and social media, and applying international experience in communications and public relations are key issues.