Azərbaycan Universiteti məzunlarına 10 faiz güzəşt tətbiq edir
Azərbaycan Universitetindən bakalavr dərəcəsi alan bu ilki məzunlar universitetin magistratura səviyyəsi üzrə proqram və ixtisaslaşmalara qəbul olduqları təqdirdə təhsil müddəti ərzində onların təhsil haqqına 10 faiz güzəşt tətbiq olunacaq.
Universitetin magistratura səviyyəsi üzrə qəbul planına 2 yeni ixtisaslaşma əlavə olunub. Bunlar Azərbaycanın qədim və orta əsrlər tarixi  ilə İqtisadi fəaliyyətin riyazi və informasiya təminatı ixtisaslaşmalarıdır. Ümumilikdə isə 2020/2021-ci tədris ili üçün 9 ixtisas (14, 26, 38, 39, 42, 46, 56-cı proqramlar) və 20 ixtisaslaşma üzrə  qəbul aparılır.
Azərbaycan Universitetinin magistratura səviyyəsinə tələbə qəbulu bakalavrların müvafiq tədris ilində qəbul imtahanında əldə etdikləri nəticələrə əsasən Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən müsabiqə yolu ilə həyata keçirilir. Magistratura səviyyəsi üzrə MBA istisna olmaqla bütün ixtisaslaşmalara Dövlət sifa­rişi əsasında (dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına) qəbul mümkündür.
Ödənişli əsaslarla qəbul olan tələbələr də II semestrdən başlayaraq Dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına təqaüd alırlar. Təqaüdlərin məbləği 80, 120, 145 manat olmaqla tələbənin akademik göstəricilərindən asılıdır və hər semestrin sonunda yenidən dəyərləndirilir.
Azərbaycan Universiteti bakalavrlara magistratura səviyyəsi üzrə kompüter elmləri və kompüter mühəndisliyi ixtisaslarını əhatə edən beynəlxalq ikili diplom proqramı da təklif edir. Beynəlxalq ikili diplom proqramı Ukraynanın Xarkov Milli Radioelektronika Universiteti ilə birgə həyata keçirilir. Bu ali məktəb kiber təhlükəsizlik və informasiya texnologiyaları sahələrində Avropa üzrə ilk 5-likdə yer alır.
Magistratura səviyyəsinə qəbul planı, keçid balları, qəbul şərtləri, tələbə dəstək layihələri, təhsil haqqından azad olunan tələbələr haqqında daha ətraflı məlumatı keçidə daxil olmaqla əldə edə bilərsiniz.

This year's graduates with a bachelor's degree from  Azerbaijan University will receive a 10 percent discount on tuition fees during their studies if they are admitted to the university's master's degree programs and specializations.
Two new specializations have been added to the university's master's degree admission plan. These are the specializations of mathematical and information support of economic activity with the ancient and medieval history of Azerbaijan. In general, for the 2020/2021 academic year, admission is held in 9 specialties (programs 14, 26, 38, 39, 42, 46, 56) and 20 specializations.
Admission of students to the master's level of  Azerbaijan University is carried out by the State Examination Center (SEC) through a competition based on the results obtained by bachelors in the entrance exam for the relevant academic year. Admission to all specializations, except for MBA at the master's level, is possible on the basis of the state order (at the expense of the state budget).
Students admitted on a paid basis also receive scholarships from the state budget starting from the second semester. The amount of scholarships is 80, 120, 145 manats, depending on the student's academic performance and is re-evaluated at the end of each semester.
Azerbaijan University also offers an international double degree program for bachelors in computer science and computer engineering at the master's level. The international double degree program is implemented jointly with the Kharkiv National University of Radio Electronics of Ukraine. The university is ranked in the top 5 in Europe in the field of cyber security and information technology.
You can get more detailed information about the master's degree admission plan, transition scores, admission conditions, student support projects, and students who are exempted from tuition, including the transition: