Azərbaycan Universitetində ənənəvi Karyera Günü keçirilib
Bu gün Azərbaycan Universitetində növbəti ənənəvi Karyera Günü keçirilib. “Karyerada ilk addım” şüarı ilə bu il beşincisi təşkil olunan tədbirdə müxtəlif profilli şirkət, idarə və müəssisələr, dövlət orqanları, təhsil müəssisələri və digər bu kimi qurumlar iştirakçılara öz vakansiyalarını, tələbələr üçün nəzərdə tutulan təcrübə və təqaüd proqramlarını təqdim ediblər.
Şirkət nümayəndələri və insan resursları üzrə menecerlər iştirakçıların işə müraciət və təcrübə keçmək üçün doldurduqları anketləri qəbul edib, onlara düzgün CV hazırlanması, iş müsahibələrinə hazırlaşma, özünü təqdimetmə üsulları haqqında məsləhət və tövsiyələrini veriblər.
Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirin məqsədi yuxarı kurs tələbələri və məzunlara müvafiq platforma təqdim etməklə onların iş dünyasına çıxışının dəstəklənməsi və gənclərin məşğulluq probleminin həllinə kömək göstərilməsidir.
İş dünyasının aparıcı şirkətləri ilə birbaşa təmasda olan tələbə və məzunlar özəl sektor və dövlət qurumlarında işə qəbul prosesinin qaydaları və mərhələləri ilə tanış olub, suallarını insan resursları departamentinin nümayəndələrinə ünvanlama imkanı əldə ediblər.
Tədbirdə iştirak edən şirkətlər
• AtaBank
• AtaTravel
• Dövlət İmtahan Mərkəzi
• Azərbaycan Respublikasının Prezdenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (ASAN Xidmət)

Next traditional Career Day was held at Azerbaijan University today. At the fifth annual event organized by the slogan "The first step in the career", companies, administrators and businesses with various profiles, government agencies, educational institutions and other organizations presented their vacancies, experience and scholarship programs for students.
Company representatives and human resource managers received surveys filled out by the participants to apply for the internship and practice, and gave them advice and recommendations on proper CV preparation, preparation for job interviews, and self-presentation methods.
The purpose of the event, organized by the Career Center, is to support the entry of senior students and graduates into the business world by providing an appropriate platform and helping to solve the problem of youth employment.
Students and alumni who are directly in contact with leading business world companies got acquainted with the rules and stages of the recruitment process in the private sector and government agencies and had the opportunity to address their questions to the Human Resources department.
Companies participated in the event:
• AtaBank
• AtaTravel
• State Examination Center
• State Agency for Citizens Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (ASAN Service)