14 may 2018-ci il tarixində  Azərbaycan Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illiyinə həsr olunmuş “Davamlı inkişaf və humanitar elmlərin aktual problemləri - 2018” mövzusunda beynəlxalq konfrans işə başlayacaq. İki gün davam edəcək tədbirin tərəfdaşları Cambridge International Academics (İngiltərə), Liepaja Universiteti (Latviya) və “Synergy Group”dur. Konfrans Azərbaycan Universitetinin Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli-71 ünvanında yerləşən tədris binasında keçiriləcək.
Konfransa qeydiyyat saat 09.00-da, açılış və plenar iclas isə saat 10.00-da başlayacaq.
Tədbirdən əvvəl iştirakçılar Fəxri xiyabanda umummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edəcəklər.
Konfrans universitetin rektoru Səadət Əliyevanın açılış nitqi ilə başlayacaq.
Tədbirin plenar iclasında Türkiyə və Rusiyanın tanınmış alimləri – Bülent Açma və Olqa Astafyeva plenar məruzə ilə çıxış edəcəklər.
Fasilənin ardından konfrans öz işini bölmə iclaslarında də davam etdirəcək. Tədbirin bağlanış mərasimi 15 may günü olacaq.
Konfransa Türkiyə, Rusiya, Braziliya, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Polşa, Şimali Kipr Türk Respublikası, Ukrayna və s. kimi 15-ə yaxın ölkə alimlərinin 232 məqaləsi daxil olub.

An international conference starts at Azerbaijan University
International Conference on “Sustainable Development and Actual Problems of Humanitarian Sciences” dedicated to the 95th anniversary of the national Leader Haydar Aliyev will start its work on May 14, 2018. Partners of the two-day event are Cambridge International Academics (England), Liepaja University (Latvia) and Synergy Group. The conference will be held at the educational building located at Jeyhun Hajibayli st.71, Nasimi district, Baku, Azerbaijan.
The registration for the conference will begin at 09.00 and the plenary session will start at 10.00 am.
Before the event, participants will visit the grave of national leader Heydar Aliyev in the Alley of Honors.
The conference will start with the opening speech of the rector of the university Saadat Aliyeva.
Famous scholars from Turkey and Russia - Bulent Achma and Olga Astafyeva will make a report at the plenary session of the event.
After the break, the conference will continue its work at the section sessions. Closing ceremony will be on May 15.
232 articles have been submitted from about 15 countries including Turkey, Russia, Brazil, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Poland, the Turkish Republic of Northern Cyprus, Ukraine and others.