Azərbaycan Universitetində qış imtahan sessiyası 3 yanvar 2019-cu il tarixindən başlayacaq
Azərbaycan Universitetində 2018/2019-cu tədris ilinin qış imtahan sessiyası 3 yanvar 2019-cu il tarixindən başlayacaq. Rektorun əmri ilə sessiyanın mövcud normativ sənədlər əsasında təşkil olunması, sessiya dövründə  tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivliyin təmin edilməsi, imtahanların təşkilinə və gedişinə nəzarət, yarana biləcək neqativ halların aradan qaldırılması məqsədilə “İmtahan qərargahı” fəaliyyət göstərəcək. Qərargaha daxil olan hər bir müraciət və şikayətlərin operativ şəkildə araşdırılması üçün tədbirlər görüləcək. Həmçinin sessiya dövründə şəffaflığın təmin edilməsi üçün imtahanlarda ictimaiyyət nümayəndələrinin və valideynlərin iştirakına şərait yaradılacaq. İmtahanlarda iştirak etmək istəyənlər (+99412) 431 41 12 (daxili 118) nömrəli telefon vasitəsi ilə Tədris şöbəsinə müraciət etməlidirlər.
Qış imtahan sessiyası dövründə tələbələrin biliyinin yenidn qiymətləndirilməsi və imtahan zamanı baş vermiş münaqişələrin aradan qaldırılması üçün Apellyasiya Komissiyası da fəaliyyət göstərəcək.

Winter examination session will start on January 3, 2019
Winter examination session of the 2018/2019 academic year will start on January 3, 2019 at Azerbaijan University. “Examination center” will function by the order of the rector to organize the session based on existing normative documents, to solve and immediately eliminate negative circumstances, conflicts and complaints that may arise in the organization and conduct of exams, to ensure transparency and objectivity in assessing students' knowledge. Measures will be taken to investigate each complaint promptly submitted to the center. In addition, public and parental involvement will be facilitated in the exams to ensure transparency during the sessions. Those wishing to take part in the exams should apply to the Education Department by telephone (+99412) 431 41 12 (extension 118).
The Appeals Commission will operate to re-evaluate students' knowledge and to resolve disputes that occurred during the examination.