Azərbaycan Universitetində “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” fənni müzakirə olunub
“Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” layihəsinin koordinatorlarından Türkiyənin Qaziantep Universitetinin Turizm fakültəsinin dekanı, professor Erdal Bay Azərbaycan Universitetini ziyarət edib. Elmi işlər üzrə prorektor, riyaziyyat üzrə elmlər doktoru Yusif Qasımov, Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri, layihənin Azərbaycan Universiteti üzrə koordinatoru, pedaqogika üzrə fəlsəfə doktoru Tünzalə Verdiyeva və layihənin ölkə üzrə koordinatoru Könül Məmmədovanın iştirak etdiyi görüşdə tələbələrin layihəyə marağı və davamiyyəti, eləcə də ötən tədris ilində tədris olunan mövzular və akademik heyətin peşəkarlığı, o cümlədən layihə çərçivəsində gələcəkdə görüləcək işlər müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” layihəsi Qırğızıstan -  Türkiyə “Manas” Universiteti və Türkiyənin Qaziantep Universitetinin koordinatorluğunda həyata keçirilir. Layihə çərçivəsində tərəfdaş universitetlərdə “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” fənni artıq iki semestrdir ki, seçmə fənn qismində tədris olunur. Layihəyə 2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrində Qırğızıstan - Türkiyə “Manas” Universiteti, yaz semestrində isə Amasya Universiteti ev sahibliyi edib.
Azərbaycan Universiteti “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” layihəsinə 2021-ci ildə qoşulub.  Universitetin payız semestrində 30, yaz semestrində isə 207 tələbəsi “Zoom” platforması üzərindən təşkil olunun dərslərə qoşulub.

The subject Digital Citizenship of the Turkish World was discussed at Azerbaijan University
The subject Digital Citizenship of the Turkish World               		   was discussed at Azerbaijan University
01 july 2022
Baxış sayı: 2175
Professor Erdal Bay, one of the coordinators of the "Turkish World Digital Citizenship" project, dean of the Faculty of Tourism of Gaziantep University of Turkey, visited Azerbaijan University. In the meeting attended by Yusif Gasimov, Vice-Rector for Scientific Affairs, Doctor of Sciences in Mathematics, Head of the Department of Social Work Organization, project coordinator at Azerbaijan University, Tunzala Verdiyeva, Doctor of Philosophy in Pedagogy, and Konul Mammadova, the country coordinator of the project, the students' interest and attendance in the project, as well as the previous study The topics taught in 2018 and the professionalism of the academic staff were discussed, as well as future work within the project.
It should be noted that the "Turkish World Digital Citizenship" project is implemented under the coordination of Kyrgyzstan-Turkey "Manas" University and Turkey's Gaziantep University. Within the framework of the project, the subject "Digital Citizenship of the Turkish World" has been taught as an elective subject for two semesters in partner universities. The project was hosted by Kyrgyzstan-Turkey "Manas" University in the fall semester of the 2021/2022 academic year, and Amasya University in the spring semester.
Azerbaijan University joined the "Digital Citizenship of the Turkish World" project in 2021. 30 students of the university in the autumn semester and 207 students in the spring semester joined the classes organized on the "Zoom" platform.