Azərbaycan Universitetində Luiza Mey Alkotun hekayəsi səhnələşdirilib
Bu gün Azərbaycan Universitetində Luiza Mey Alkotun "Tillinin Milad bayramı”  (Tilly's Christmas by Louisa May Allcott) hekayəsi səhnələşdirilib. İngilis dilində təqdim olunan tamaşanı universitetin Humanitar fənlər fakültəsinin Tərcümə (İngilis dili) ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri canlandırıb. 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni ilə həsr olunan tamaşaya tələbələr Xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova və kafedranın müəllimi Fəzilə Zakirovanın rəhbərliyində hazırlaşıblar.
Hekayənin qəhrəmanı Tilly yolda tapdığı yaralı quşu evinə aparır və sağaldır. Elə həmin gecə Tilly bayram arzusu tutur və yatır. Səhər oyananda isə bütün arzularının gerçəkləşdiyini görür.
Tamaşanı Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva da izləyib. Rektor əsərin səhnələşdirilməsində əməyi keçən hər kəsə təşəkkürünü bildirib. Səadət Əliyeva qeyd edib ki, tələbələrin ifasında nümayiş olunan tamaşa Azərbaycan Universitetinə yeni il ab-havası gətirib: “Mən fürsətdən istifadə edərək Azərbaycan Universitetinin kollektivini 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti ilə təbrik edir, süfrələrə bərəkət, ölkəmizə əmin-amanlıq və qələbə arzulayıam”.

The translators have staged Tilly’s Christmas story
The story "Tilly's Christmas" by Louisa May Allcott was staged at Azerbaijan University. The students studying at Translation specialty of Humanities Faculty performed the play in English. The students got prepared for the performance dedicated to the 31st of December - the Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year with the guidance of the head of the Foreign Languages Department Samira Mammadova and the teacher Fazila Zakirova.
Tilly - the hero of the story on her way home finds a wounded bird and heals it. That very night Tilly makes a holiday wish and sleeps. All her dreams come true as soon as she wakes up.
Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva watched the play, as well. She thanked everyone who contributed to staging the play. Saadat Aliyeva noted that the performance performed by the students brought a New Year spirit to Azerbaijan University: “I would like to take this opportunity to congratulate Azerbaijan University staff on the occasion of the Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year, wish abundance to everyone, peace and victory to our country.