Azərbaycan Universitetinin tələbələri tərəfindən ali təhsil müəssisəsinin rəhbərliyi və professor-müəllim heyəti üçün yeni ilə həsr olunmuş “Dünya ölkələrində yeni il” (New Year around the world) adlı ədəbi-bədii kompozisiya nümayiş olunub.
Tələbələr tədbirə Xarici dillər kafedrasının müəllimlərinin rəhbərliyində hazırlaşıblar. Kompozisiyanın ssenari müəllifi kafedranın müdiri Samirə Məmmədovadır.
Kompozisiya Azərbaycan dili ilə yanaşı Xarici dillər kafedrası tərəfindən tədris olunan alman, ingilis, çin, ərəb dillərində hazırlanıb. Dünyanın müxtəlif xalqlarının yeni ili qarşılama adətlərini əks etdirən nümayişdə maraqlı səhnəciklər və musiqi nömrələri təqdim olunub. Qeyd olunub ki, hər ölkə fərqli adət-ənənələrlə hazırlaşsa da, hər kəs yeni ilə yeni ümidlər, yeni arzular, yeni uğurlar və ən əsası da xoşbəxtlik arzusu ilə qədəm qoyur.
Tədbiri universitetin rektoru Səadət Əliyeva da izləyib. Rektor tələbələri 31 dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və yeni il münasibətilə təbrik edib, xatirə şəkli çəkdirib.

The students of Azerbaijan University demonstrated literary-artistic composition "New Year around the world" dedicated to the New Year for the administrative and professor-teachers staff of the university.
The students got prepared for the performance with the guidance of the teachers of the Foreign Languages Department. The author of the composition outline is Samira Mammadova, department head.
The composition was prepared in German, English, Chinese and Arabic languages ​​taught by the Foreign Languages ​​Department along with the Azerbaijani language. Interesting scenes and musical numbers were presented at the show, which reflects the New Year's greetings of different nations around the world. It was noted that although each country prepares with different traditions, everyone waits for the New Year with new hopes, new desires and new successes, and most importantly, a desire to be happy.
The rector of the university Saadat Aliyeva also watched the event. The rector congratulated the students on December 31 - the Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year and posed for pictures.
The students of the Schools of Humanities and Business and Economics participated in the composition.