Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsində dekan vəzifəsinə yeni təyinat olub. Vəzifəyə Azərbaycan Universiteti rektorunun məsləhətçisi Əli Həsənov təyin olunub.
Əli müəllimi bu təyinat münasibəti ilə təbrik edir, inzibati və elmi-pedaqoji fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq!
Əli Nazim oğlu Həsənov 1988-cı ildə Bakı şəhərində anadan olub. 2008-ci ildə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının Qaz-neft-mədən fakültəsini bakalavr dərəcəsi üzrə, 2013-cı ildə isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə fakültəsini magistr dərəcəsi üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
2008-2009-cu illərdə hərbi xidmətdə olub.
2009-cu ildə Bakı şəhəri 1 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Şahmat Dama məktəbində məşqçi-müəllim vəzifəsində çalışıb.
2010-2011-ci illərdə Vergilər Nazirliyinin Kadr siyasəti və hazırlığı idarəsində böyük mütəxəssis vəzifəsində; 2011-2014-cü illərdə Vergilər Nazirliyinin Aparatının rəhbərinin müavini-Dəftərxana və arxiv şöbəsinin rəisi vəzifəsində; 2014-2015-ci illərdə Vergilər Nazirliyinin İnsan resursları idarəsinin rəisinin birinci müavini vəzifəsində; 2015-ci ilin sentyabr ayından 2016-cı ilin may ayınadək Vergilər Nazirliyinin Aparatının rəhbəri vəzifəsində; 2016-cı ilin may ayının 18-dən 2018-ci ilin mart ayının 6-dək Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin rəisi vəzifəsində çalışıb. Vergi xidməti müşaviri xüsusi rütbəsində olub.
7 mart 2018-ci ildən AFAM GROUP MMC-nin Direktorlar Şurasının üzvüdür.
Əli Həsənov həmçinin Azərbaycan Universitetinin rektorunun elmi-pedaqoji məsləhətçisi vəzifəsində əvəzçilik üzrə çalışır, eyni zamanda Universitetin dissertantıdır.
Vergilər Nazirliyində işlədiyi müddət ərzində Nazirliyin Kollegiyasının və Appelyasiya Şurasının üzvü, İşə qəbul üzrə Müsahibə Komissiyasının və Tədris-Metodiki Şuranın sədr müavini olub. İnsan resursları və tədris sahəsində nazirliyi dəfələrlə beynəlxalq tədbir və konfranslarda təmsil edib. Qeyd olunan sahələr üzrə nazirliyə yeni işə qəbul edilmiş əməkdaşlara və təcrübəli mütəxəssislərə uzun və qısa müddətli təlimlər keçib.
Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzi tərəfindən nəşr edilən və Təhsil Nazirliyinin qrifi ilə ali və orta-ixtisas təhsil müəssisələrində dərslik kimi istifadəsinə rəy verilən “Vergi inzibatçılığı” kitabının müəlliflərindən biridir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2015-ci il 9 fevral tarixli 1038 nömrəli Sərəncamına əsasən “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı ilə təltif edilib.

Ali Hasanov, adviser to the rector of Azerbaijan University was appointed to the post of the dean of the Faculty of Business and Economics at Azerbaijan University.
We congratulate Mr. Hasanov on this appointment and wish him success in his administrative and scientific-pedagogical activity!
Ali Nazim Hasanov was born in Baku in 1988. He conferred his bachelor's degree from the Faculty of Gas-Petroleum and Mining of the Azerbaijan State Oil Academy in 2008, and received his master's degree from the Finance Department of the Azerbaijan State Economic University in 2013 with honors.
He did his military service in 2008-2009.
In 2009 he worked as a trainer-teacher at the Specialized Children's Youth Sports Chess School No. 1 in Baku.
He worked as a senior specialist in the Personnel and Training Department of the Ministry of Taxes in 2010-2011; Deputy Head of the Apparatus of the Ministry of Taxes - Head of the Chancellery and archive in 2011-2014; the First Deputy Chief of the Human Resources Department of the Ministry of Taxes in 2014-2015; Head of Apparatus of the Ministry of Taxes from September 2015 to May 2016; Head of the Training Center of the Ministry of Taxes from May 18, 2016 to March 6, 2018. He was in Special rank of Tax Service Advisor.
He is a member of the Board of Directors of AFAM GROUP LLC since March 7, 2018.
Ali Hasanov also works part-time as a scientific and pedagogical adviser to the rector of Azerbaijan University and at the same time he is a postgraduate student of the University.
During his tenure at the Ministry of Taxes, he was a member of the Board of the Ministry and Appeal Board, Deputy Chair of the Employment Advisory Commission and the Teaching and Methodological Council. He has repeatedly represented the Ministry at international events and conferences in Human Resources and Education sector.
Long- and short-term trainings have been provided to newly recruited employees and experienced professionals on the above mentioned areas by him.
He is one of the authors of the book "Tax Administration" published by the Training Center of the Ministry of Taxes and used by the Ministry of Education as a textbook in higher and secondary specialized educational institutions.
He was awarded the Medal "For Distinction in Civil Service" of the Republic of Azerbaijan by the order of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 9, 2015 № 1038.