Azərbaycan Universitetinin Fəhmin Zakirli (Kompüter mühəndisliyi, II kurs) və Orxan Rüstəmovdan (Kompüter mühəndisliyi, IV kurs) ibarət komandası “Xətt izləyən” (Line Follower) adlı robot yarışmasında III yeri tutub. Tələbələrimiz sertifikat və elektronika dəsti ilə mükafatlandırılıblar.
Müsabiqədə 4 komanda iştirak edib. Komandaların hazırladıqları robotlar müəyyən edilmiş qaydalar çərçivəsində yarışıblar. Yarışda iştirak edən robotlar elmi və praktiki baxımdan yüksək səviyyədə hazırlanıb. Bakı şəhər 310 saylı məktəbin 10-cü sinif şagirdi Cəlal Fətullayev də komandamızın tərkibində yarışıb.
“Xətt izləyən” (Line Follower) adlı robot yarışması Bakı Mühəndislik Universitetində keçirilmiş “Makers’ Days” tədbiri çərçivəsində baş tutub.  “Öyrən, öyrət, qur, inkişaf et...” şüarı ilə təşkil olunmuş tədbirin məqsədi tələbələrin sektordakı böyük firma, şirkətlər və peşəkar mütəxəssislərin işləri və yeni texnologiyaları ilə əlaqəli məlumat ala bilmələri, eyni zamanda bu firma və şirkətlərin gələcəyin mühəndisləri ilə bu gündən tanış olmalarına şərait yaradılmasıdır.

The team of Azerbaijan University took the third place in the robot competition
Fahmin Zakirli (Computer Engineering, II course) and Orkhan Rustamov (Computer Engineering, IV course) in the team of Azerbaijan University took the third place at the "Line Follower" robot competition. Our students are rewarded with certificates and electronics set.
Four teams participated in the competition. The robots made by the teams competed within the framework of the rules. The robots presented in the competition have been designed from a scientific and practical point of view. Jalal Fatullayev, 10th grade pupil of school No. 310 of Baku city, also competed as a team member
The "Line Follower" robot competition held within the groundwork of  “Makers' Days” at Baku Engineering University. The aim of the event, organized under the slogan "Learning, Teaching, Building, Developing ..." is not only to help the students be aware of the work and new technologies of the big firms, companies and professionals in this sector, but also to create conditions for these firms and companies to get acquainted with future engineers today.