Azərbaycan Universitetinin əməkdaşları beynəlxalq tədbirdə iştirak ediblər
Azərbaycan Universitetinin əməkdaşları Türkiyənin İzmir şəhərində keçirilən  beynəlxalq “Artemis” sosial, sağlamlıq və idman elmləri konqresində məruzə ilə iştiriak ediblər. Sentyabrın 10-dan 12-dək hibrid formatda təşkil olunan tədbirdə rektorun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin müdiri Nüşabə Quliyeva “Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyası ilə strateji əməkdaşlığı” mövzusunda çıxış edib. İctimai elmlər kafedrasının müdiri, professor Qabil Əliyevin məruzəsi “Postmünaqişə dövründə Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda bərpa və quruculuq işləri”, kafedranın müəllimi  Rəna Əsədovanın məruzəsi isə “Birinci Dünya Müharibəsi dövründə Gəncə quberniyasinda etno-demoqrafik dəyişikliklər” mövzusuna həsr olunub.
Qeyd edək ki, beynəlxalq tədbirdə Türkiyə, İspaniya, Azərbaycan və  Şimali Makedoniya daxil olmaqla 20 fərqli ölkədən nümayəndə iştirak edib.

The employees of Azerbaijan University participated in the international event
Employees of Azerbaijan University participated in the international "Artemis" congress of social, health, and sports sciences held in Izmir, Türkiye. At the event organized in a hybrid format from September 10 to 12, Nushaba Guliyeva, advisor to the rector, and head of the International Master's and Doctoral Center spoke on the topic of "Strategic cooperation of the Republic of Azerbaijan with the Russian Federation". The report of Professor Gabil Aliyev, Head of the Department of Social Sciences, was devoted to "Restoration and construction works in Karabakh and East Zangezur during the post-conflict period", while the report of the teacher of the department, Rena Asadova, was devoted to the topic "Ethno-demographic changes in Ganja Governorate during the First World War".
Note that representatives from 20 different countries, including Türkiye, Spain, Azerbaijan, and North Macedonia, participated in the international event.