Azərbaycan Universitetinin müəllimləri Türkiyədə beynəlxalq konqresdə iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının baş müəllimi Ruhəngiz Əliyeva və kafedranın müəllimi Elmin Nurməmmədov Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən V Beynəlxalq “Təhsil və sosial elmlər konqresi”ndə (TÜRKCESS 2019) məqalə ilə iştirak ediblər. Konqresə Yıldız Teknik Universiteti evsahibliyi edib.
Baş müəllim Ruhəngiz Əliyevanın “Azərbaycanda məşğulluğun təmin olunmasında əmək bazarının rolu” adlı məqaləsində məşğulluğun müasir vəziyyəti təhlil edilib və əmək bazarına təsir imkanları araşdırılıb. Kafedranin müəllimi Elmin Nuurməmmədovun “Elektron dövlətin iqtisadi və sosial təsirləri: Azərbaycan nümunəsində” adlı məqaləsi isə e-xidmətlərin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin stimullaşdırılmasına, Azərbaycanda elektron xidmətlərin tətbiqinin müasir vəziyyətinin təhlilinə və e-xidmətlərin tətbiqi ilə iqtisadi və sosial effektivliyin qiymətləndirilməsinə həsr olunub.
Qeyd edək ki, əsas mövzusu “XXI əsr bacarıqları və 2023 təhsil vizyonu” olan beynəlxalq tədbirdə 25 ölkədən 900-ə yaxın alim və tədqiqatçı iştirak edib.

Teachers of Azerbaijan University participated in the international congress in Turkey
Rugangiz Alieva, senior teacher at the Finance and Economics Department of Azerbaijan University, and Elmin Nurmammadov, teacher at the department, participated in the V International Congress on Education and Social Sciences (TÜRKCESS 2019), held in Istanbul, Turkey. The congress was hosted by Yildiz Technical University.
Ruhangiz Alieva's article "The Role of the Labor Market in Ensuring Employment in Azerbaijan" analyzed the current state of employment and investigated its impact on the labor market. Elmin Nurmammadov’s article titled "Economic and Social Impacts of the Electronic State: In the Example of Azerbaijan " was devoted to the promotion of public services through the use of e-services, the analysis of the current state of electronic services in Azerbaijan, and the evaluation of economic and social effectiveness by e-services.
Note that, about 900 scientists and researchers from 25 countries took part in the international event "XXI century skills and 2023 educational vision".