Azərbaycan Universitetində tələbələr üçün növbəti Karyera Günü keçirilib
Azərbaycan Universitetində tələbələr üçün növbəti Karyera Günü keçirilib.  Karyera İnkişafı Departamenti tərəfindən bu il səkkizincisi təşkil olunan ənənəvi tədbirdə 40-a yaxın şirkət və təşkilat təmsil olunub.
Tədbir tələbələrə əmək bazarının müasir çağırış və tələbləri ilə yaxından tanış olmaq, işəgötürənlərlə birbaşa ünsiyyət qurmaq imkanı yaradıb. Tədbirdə müxtəlif profilli şirkət, idarə və müəssisələr, dövlət orqanları, təhsil müəssisələri və bu kimi qurumlar iştirakçılara vakansiyalarını, tələbələr üçün nəzərdə tutulan təcrübə və təqaüd proqramlarını təqdim ediblər.
Tədbirdə təmsil olunan şirkət və təşkilatların nümayəndələri, insan resursları üzrə menecerlər iştirakçıların işə müraciət və təcrübə keçmək üçün doldurduqları anketləri və hazırladıqları CV-ləri qəbul edib, onlara işə qəbul prosesinin qaydaları və mərhələləri, iş müsahibələrinə hazırlaşma haqqında məsləhət və tövsiyələrini verib, sualları cavablandırıblar.
Ənənəvi tədbirin məqsədi tələbə və məzunlara müvafiq platforma təqdim etməklə onların iş dünyasına çıxışının dəstəklənməsi, gənclərin istedad, bacarıq və imkanlarını qiymətləndirmələrinə kömək göstərilməsidir.

The next Career Day for students was held at Azerbaijan University
The next Career Day for students was held at Azerbaijan University.  About 40 companies and organizations were represented at the eighth traditional event organized by the Career Development Department this year.
The event provided students with an opportunity to get acquainted with modern challenges and requirements of the labor market and communicate directly with employers. Companies, institutions and enterprises of various profiles, government agencies, educational and similar institutions presented their vacancies, internship and scholarship programs for students at the event.
Representatives of companies and organizations participated at the event, their HR managers accepted the questionnaires and CVS prepared by the participants for applying for a job and an internship, gave them advice and recommendations on the rules and stages of the recruitment process, preparation for job interviews, and answered their questions.
The traditional event aims to provide a suitable platform for students and graduates to support their access to the world of business, to help young people assess their talents, skills and capabilities.