Bakalavrlar Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər
Azərbaycan Universitetinin Abituriyent Məsləhət Mərkəzinin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları yalnız abituriyentlərə deyil, bakalavrlara da texniki dəstək və məsləhət xidməti göstərir. Bakalavrlar “Bakalavrın elektron ixtisaslaşma seçimi ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası, habelə bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, ixtisaslaşma seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlərlə bağlı mərkəzə müraciət edə bilərlər. Mərkəz şənbə və bazar günləri istisna olmaqla hər gün saat 10.00-dan 17.00-dək Azərbaycan Universitetinin Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli 71 ünvanında yerləşən tədris binasında ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, 2023/2024-cü tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına qəbul olmaq üçün ixtisaslaşma seçimi iyulun 6-dan 13-dək internet vasitəsilə aparılır. İxtisaslaşma seçiminə 19 fevral və 11 iyun 2023-cü il tarixlərində keçirilmiş magistraturaya qəbul imtahanının birinci və ya ikinci cəhdinin (bəzi proqramlar üzrə həmçinin qabiliyyət imtahanının) nəticələrinə əsasən müəyyən edilmiş minimal tələbləri ödəyən və ixtisaslaşma seçimində iştirak etmək hüququ qazanan bakalavrlar buraxılırlar. Həmin bakalavrlar eservices.dim.gov.az/erizemag/ixtisas1 internet səhifəsinə daxil olaraq “Bakalavrın elektron ixtisaslaşma seçimi ərizəsi”ni doldurmalı və özləri təsdiq etməlidirlər.

Undergraduate students can apply to the Counseling Center for Applicants
The dedicated staff of the Counselling Center for Applicants of Azerbaijan University provides technical support and advisory services not only to applicants but also to undergraduates. Undergraduates can contact the Center regarding the rules for “Undergraduate Electronic Application for Choosing a Specialty”, as well as solving technical problems that may arise, the nuances that should be paid attention to when choosing a specialization. The Center operates free of charge daily, except Saturday and Sunday, from 10.00 to 17.00 in the academic building of Azerbaijan University, located at the address: Baku city, Nasimi district, 71 Ceyhun Hajibeyli Str.
It should be noted that the choice of specialization for admission to the master’s degree programs of higher educational institutions for the 2023/2024 academic year is carried out from July 6 to July 13 via the Internet. Undergraduates who meet the minimum requirements established on the results of the first or second attempt (as well as aptitude exam for some programs) of the entrance exam to the master's program held on February 19 and June 11, 2023 and are eligible to participate in the selection of specialization are admitted to said selection. These undergraduates must go to the eservices.dim.gov.az/erizemag/ikhtisas1 webpage, fill out the “Undergraduate Electronic Application for Choosing a Specialty” and self-validate it.