Bocciada təcrübə keçən tələbələrimiz təşəkkürnamə ilə təltif olunublar
16 fevral – 24 may tarixlərində Milli Olimpiya Komitəsinin Azərbaycan Boccia İdman Federasiyasında istehsalat təcrübəsi keçən Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan 16 tələbəsi federasiyanın prezidenti, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin İdarə heyətinin sədri Vüqar Behbudov tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif olunublar. Mükafatlandırma mərasimində federasiyanın rəhbərliyi, Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva, İKT fakültəsinin dekanı Asif Paşayev, təcrübə rəhbəri Ülvi Əliyev, Boccia idmançıları və təcrübəçi tələbələr iştirak ediblər.
Tədbirdə federasiyanın vitse-prezidenti İlham Məhərrəmov açılış nitqi ilə çıxış edərək təcrübəçi tələbələri Boccia İdman Federasiyasına yeni  təyin olunmuş prezident Vüqar Behbudov ilə tanış edib.  İlham Məhərrəmov bildirib ki, tələbələrin ixtisas təcrübəsi müvafiq təhsil proqramının tərkib hissəsidir və istehsalat təcrübəsi keçən tələbələr gələcək iş həyatları üçün  mühüm vərdişlər əldə edirlər.
Daha sonra təcrübəçi tələbələr Gülnar Ulubəyli, Orxan Mirzəyev və Xəzəngül Hüseynova təcrübə müddəti ərzində yerinə yetirdikləri işlər haqqında məlumat verib,  Boccia idman növü və Boccia atletləri haqqında öz səmimi fikirlərini tədbir iştirakçıları ilə bölüşüblər.
Tədbir təcrübəçi tələbələrin təşəkkürnamə ilə təltif olunması və xatirə şəklinin çəkdirilməsi ilə yekunlaşıb.
Universitet nümayəndələri federasiyanın fəaliyyət göstərdiyi bina və onun imkanları ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, boccia idman növü 1984-cü ildə Paralimpiya Oyunlarının proqramına daxil edilib. Azərbaycan Milli Paralimpiya Komitəsi tərəfindən 2013-cü ildən təbliğinə başlanılıb və bu idman növü üzrə milli komanda yaradılıb. Boccia İdman Federasiyası isə 2018-ci ildə yaradılıb. Azərbaycan idmanı üçün yenilik olan bu idman növündə ağır kateqoriyalı əlillik dərəcəsi olan uşaqlar, gənclər və yaşlılar güclərini sınaya bilərlər.
Milli Olimpiya Komitəsinin Azərbaycan Boccia İdman Federasiyasında istehsalat təcrübəsi keçən və təşəkkürnamə ilə təltif olunan tələbələrimiz

Our students practicing in Boccha were awarded letters of appreciation
16 students of Azerbaijan University, studying in the specialty of Social Affairs, undergoing work practice at the Azerbaijan Boccha Sports Federation of the National Olympic Committee on February 16-May 24, were awarded letters of thanks from the President of the Federation, Chairman of the Board of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection Vugar Behbudov. The leadership of the federation, the head of the Department of Organization of Social Affairs of Azerbaijan University Tunzala Verdiyeva, the dean of the faculty Asif Pashayev, the head of practice Ulvi Aliyev, Boccha athletes and student interns took part in the awarding event.
At the event, the vice-president of the federation, Ilham Maharramov, delivered an opening speech and introduced the student interns to the new president of the Boccha Sports Federation, Vugar Behbudov. Ilham Maharramov noted that internship in the specialty for students is an integral part of the relevant education program and students undergoing industrial practice acquire important skills for future work.
Further, student interns Gulnar Ulubeyli, Orkhan Mirzayev and Hasangyul Huseynova informed about the work done during the period of practice, shared with the participants of the event sincere impressions about the sport and Boccha athletes.
The event ended with the awarding of student interns with letters of thanks and a memorable photo session.
Representatives of the University got acquainted with the building of the Federation and its capabilities.
Note that this sport was included in the program of the Paralympic Games in 1984. In 2013, the promotion of this sport by the National Paralympic Committee of Azerbaijan began and a national team was created. The Boccha Sports Federation was established in 2018. Children, youth and adults with severe disabilities can try their hand at this new sport for Azerbaijan.
IV-year students in the specialty "Social Affairs", undergoing industrial practice in the Azerbaijan Boccha Sports Federation of the