Doktorant Asəf Kazımovun dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi keçirilib
Azərbaycan Universitetinin Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının iclasında Asəf Əsəd oğlu Kazımovun iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün yerinə yetirdiyi “Ali təhsil sahəsində insan resurslarının idarə edilməsinin təşkilinin təkmiləşdirilməsi istiqamətləri” mövzusunda dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi keçirilib.
Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının müdir müavini, dosent Nəriman Böyükkişinin sədrlik etdiyi iclasda rəyçi i.ü.f.d., dosent Vüqar Nəzərov, i.ü.f.d. Camal Hacıyev, komissiyanın üzvləri i.ü.f.d. İbrahim Quliyev, i.e.n., dos. Əliağa İsmailzadə, i.e.n., dos. Aqil Əsədov, i.ü.f.d. Qəhrəman Yusupov iştirak edib. Doktorantın elmi rəhbəri prof. Rövşən Quliyev, kafedranın müəllimləri i.ü.f.d. Səadət Hümbətəliyeva, i.ü.f.d. Jalə Əliyeva, i.ü.f.d. Sahib Məmmədov isə müzakirəyə onlayn qoşulublar. Sədr müzakirə iştirakçılarına iddiaçını təqdim edib, onun elmi-pedaqoji fəaliyyəti haqqında məlumat verib.
Daha sonra iştirakçılar təqdim olunmuş dissertasiyanı müzakirə edib, tamamlanmış elmi tədqiqat işi kimi yüksək qiymətləndiriblər.

The preliminary discussion of doctoral student Asef Kazimov`s dissertation was held
At the meeting of the Department of Finance and Economics of Azerbaijan University, the preliminary discussion of Asaf Asad oghlu Kazimov's dissertation on "Directions for improving the organization of human resources management in the field of higher education" was held in order to receive the scientific degree of Doctor of Philosophy in Economics.
In the meeting chaired by Deputy Head of the Department of Finance and Economics, Associate Professor Nariman Buyukkishi, the reviewer was Associate Professor Vugar Nazarov, Associate Professor. Jamal Hajiyev, members of the commission d.p.e. Ibrahim Guliyev, c.e.s. , Assoc. Aliaga Ismailzadeh, c.e.s., Assoc. Agil Asadov,d.p.e. Kahraman Yusupov participated. Scientific supervisor of the doctoral student, prof. Rovshan Guliyev, teachers of the department Saadat Humbataliyeva, d.p.e. Jala Aliyeva, d.p.e. Sahib Mammadov joined the discussion online. The chairman introduced the applicant to the discussion participants and informed about his scientific and pedagogical activity.
Then the participants discussed the presented dissertation and highly evaluated it as a completed scientific research work.
In the end, it was noted that the dissertation met the requirements set by the Higher Attestation Commission for the doctoral degree in economics, and it was decided to recommend it to the next stage of defense.