ECAR layihəsinin növbəti işgüzar görüşü keçirilib
“Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” Erasmus+  layihəsinin növbəti işgüzar görüşü Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində təşkil olunub. Görüş layihənin iş planına uyğun olaraq həyata keçirilən fəaliyyətlərin dəyərləndirilməsi və növbəti mərhələdə icrası planlaşdırılan məsələlərin qarşılıqlı müzakirə edilməsi məqsədilə keçirilib. Tədbirdə layihənin tərəfdaşı olan 16 yerli ali təhsil müəssisəsinin prorektor və məsul şəxsləri iştirak edib.
Tədbiri giriş sözü ilə Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin rektoru, professor Ceyran Mahmudova açaraq layihənin əhəmiyyətini vurğulayıb və işinə uğurlar arzulayıb.
Tədbirdə çıxış edən Təhsil Nazirliyinin Elm, ali təhsil və orta ixtisas təhsili şöbəsinin müdiri Nicat Məmmədli layihənin uğurla start götürdüyünü və ölkəmizdə ali təhsilin inkişafı, eləcə də əməkdaşlıq imkanlarının genişlənməsi baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib.
Görüşdə qeyd olunub ki, layihə çərçivəsində rektorlar konfransının Azərbaycan modelinin yaradılması məqsədilə formalaşdırılacaq işçi qrupu tərəfindən konfransının təşkilati strukturu, missiyası, vizyonu, üzvlük qaydaları, maliyyələşmə mexanizmləri və onun tərkibində fəaliyyət göstərəcək komitələrin yaradılması haqqında bir sıra sənədlər hazırlanacaq.

The next business meeting of the ECAR project was held
The next business meeting of the Erasmus + project "Creation of the Conference of Rectors in Azerbaijan" was organized at the Azerbaijan State University of Culture and Arts. The meeting was held to assess the activities carried out in accordance with the work plan of the project and to discuss the issues planned for the next stage. The event was attended by vice-rectors and officials of 16 local partner universities.
Opening the event, Rector of the Azerbaijan State University of Culture and Arts, Professor Jeyran Mahmudova stressed the importance of the project and wished success.
Speaking at the event, Nijat Mammadli, head of the Department of Science, Higher Education and Secondary Special Education of the Ministry of Education, said the project was successfully launched and was of special importance for the development of higher education in our country, as well as expanding cooperation.
It was noted at the meeting that the working group to form the Azerbaijani model of the rectors' conference will prepare a number of documents on the organizational structure, mission, vision, membership rules, funding mechanisms and establishment of committees within the conference.