Əməkdaşımız “Peşəkar 100 il” idarəçilik marafonunda iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının baş müəllimi Ruhəngiz Əliyeva ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Peşəkar 100 il” idarəçilik  marafonu çərçivəsində keçirilən idarəçilik təlimləri və ustad dərslərində iştirak edib. 2 ay davam edən marafon Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
100 nəfərdən artıq işgüzar şəxsin iştirak etdiyi marafonun yekunlaşması münasibətilə sertifikasiya mərasimi keçirilib və iştirakçılara sertifikat təqdim olunub.
Ödənişsiz təşkil olunan təlim və ustad dərslərinin məqsədi gənc sahibkar və menecerləri ulu öndərin zəngin idarəçilik təcrübəsinin çevik, strateji və innovativ tərəfləri barədə məlumatlandırmaq, onun uzaqgörən siyasətinin ən mühüm komponentlərindən biri olan Azərbaycanın yüksək idarəetmə qabiliyyətinə malik güclü kadr potensialının formalaşmasına dəstək olmaqdır.

Our employee took part in the “100 years of professionalism” management marathon
Ruhangiz Aliyeva, the senior lecturer of the Department of Economics and Management of Azerbaijan University, participated in management training and master classes held within the framework of the “100 years of professionalism” management marathon dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev. The 2-month marathon was organized by the ASAN Innovative Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
On the occasion of the completion of the marathon, which was attended by more than 100 business people, a certification ceremony was held and certificates were awarded to participants.
The purpose of the free training and master classes is to inform young entrepreneurs and managers about the flexible, strategic and innovative aspects of a great leader's rich management experience, to support the formation of a strong human resource potential of Azerbaijan with high managerial abilities, which is one of the most important components of his far-sighted policy.