Fransa universitetləri ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Azərbaycan Universitetində beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsinin müzakirə olunduğu növbəti tədbir keçirilib. Tədbirdə Fransa universitetləri ilə qarşlıqlı səmərəli  əməkdaşlığın perspektivləri və yolları müzakirə olunub, təkliflər irəli sürülüb.
Tədbirdə Beynəlxalq Biznes Məktəbi (ICD – International Business School) Beynəlxalq əlaqələr ofisinin nümayəndəsi Lila Guermas, Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi CEFAM (Centre Franca – American Management School) Beynəlxalq inkişaf və layihələr ofisinin meneceri Valida Mechri və Fransa səfirliyinin nümayəndəsi, universitetlərlə əməkdaşlıq üzrə koordinator Baptiste Mignot iştirak edib. Azərbaycan Universitetini isə rektorun müşaviri Zaur Quliyev, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Vüsal Həsənov, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov təmsil edib.
Görüşdə qonaqlara Azərbaycan Universiteti haqqında ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, dünyanın nüfuzlu ali təhsil ocaqları ilə əlaqələrin qurulması və inkişafı, həmçinin tələbə və müəllim mobilliyini təmin edən proqramlarda iştirak Azərbaycan Universitetinin öncəlikləri sırasındadır.

The opportunities for cooperation with French Universities were discussed
The expansion of international relations was discussed at the next event which was held at Azerbaijan University. The prospects of mutual cooperation with the French universities were discussed and suggestions were put forward at the event.
The representative of International Relations office of International Business School (ICD - International Business School) -Lila Guermas; the office manager of International development and projects of France and the United States co-educational institution CEFAM (Center Franca - American Management School) - Valida Mechri and the representative of French Embassy, coordinator of cooperation with universities-  Baptiste Mignot attended the event. Azerbaijan University was represented by the Advisor to the Rector, Zaur Guliyev, dean of the School of Business and Economics, Vusal Hasanov, the head of the International Relations Department- Bakhtiyar Badalov.
The guests were widely  informed about the University during the meeting. It was noted that the establishment and development of relations with the world's leading higher educational institutions, as well as programs that provide students and teachers mobility is one of the University's priorities.