İKT fakültəsində dekan seçkilərinin nəticələri açıqlanıb
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsində dekan seçkilərinin nəticələri açıqlanıb. Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Kollegiyasının 15 noyabr 2017-ci il tarixli “Ali təhsil müəssisələrində kafedra müdiri, dekan və dekan müavini vəzifələrinin tutulması Qaydaları”na uyğun keçirilən seçkilərin nəticələrinə əsasən Asif Paşayev fakültənin dekanı vəzifəsinə seçilib.
Asif müəllimi təbrik edir, inzibati və elmi-pedaqoji fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq!
Asif Fərman oğlu Paşayev 1996-cı ildə Bakı Dövlət Universitetini bitirib. Əmək fəaliyyətinə həmin il Milli Aviasiya Akademiyasında mühəndis-proqramçı olaraq başlayıb. 2006-cı ilə qədər laborant, elmi işçi, müəllim, Elmi-tədqiqat institutunda icra olunan “Babək”, “ACK-1”, “Təhlükəsizlik”, “Araz” və digər elmi tədqiqat, konstruktor layihələrində aparıcı proqramçı mütəxəssis vəzifələrində işləyib.
2012-ci ildən Azərbaycan Universitetində çalışır. 2012-2016-cı illərdə  Riyaziyyat və informatika kafedrasında baş müəllim olub. 2016-2018-ci illərdə İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı vəzifəsini icra edib.

Results of the dean elections were announced at the Faculty of ICT
The results of the dean elections were announced at the Faculty of Information and Communication Technology of Azerbaijan University. Elections were held in accordance with “the Rules of holding the positions of Department Head, Dean and Vice-Dean of the Higher Education Institutions” dated November 15, 2017 of the Board of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan. According to the results of the secret ballot, Asif  Pashayev was elected as the dean of the faculty.
We congratulate Mr.Pashayev and wish him success in his administrative and  scientific- pedagogical activities!
Asif Farman Pashayev graduated from Baku State University in 1996. He started his labor activity as an engineer-programmer at the National Aviation Academy at the same year. He worked as a laboratory assistant, scientific worker, teacher, and leading programmer specialist in "Babek", "ACK-1", "Security", "Araz" and other scientific research and design projects implemented by the Scientific Research Institute  until 2006.  He has been working at Azerbaijan University since 2012. He was a senior lecturer at the Department of Mathematics and Informatics in 2012-2016. He was a dean of the Faculty of Information and Communication Technologies in 2016-2018.