İKT fakültəsinin tələbələri R.I.S.K. şirkətinin qonağı olub
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları (İKT) fakültəsinin tələbələri “R.I.S.K. Company” şirkətinin qonağı olub. Tələbələrimizi şirkətin rəhbəri Cabir Cümşüdov qarşılayıb.
Cabir Cümşüdov ümumi tanışlıqdan sonra rəhbərlik etdiyi şirkətin yaranma tarixi, infrastrukturu, fəaliyyət istiqamətləri, iştirak etdiyi beynəlxalq layihələr haqqında məlumat verib. Görüşdə qeyd edilib ki, “R.I.S.K. Company” 1993-cü ildə təsis olunub, Qafqaz və Orta Asiya ölkələrinin qabaqcıl şirkətlərindən biridir. 20-dən sox ölkədə ofisi var. Telekommunikasiya, neft və qaz, bankçılıq, maliyyə, nəqliyyat və s. sahələr üçün dünyada geniş tətbiq olunan həllər təklif edir.
Cabir Cümşüdov tələbələrlə IT sahəsində uğurlu karyera quruculuğu haqqında faydalı məlumatlar da çatdırıb.
Tələbələr daha sonra şirkətin inzibati binasına ekskursiya edib, şöbələr və onların əməkdaşları ilə, həmçinin hər bir şöbənin ayrı-ayrılıqda iş prinsipi ilə tanış olublar.

Students of the School of ICT were the guests of R.I.S.K. company
The students of School of Information and Communication Technologies of Azerbaijan University were the guests of "R.I.S.K. Company". Our students were welcomed by the head of the company, Jabir Jumshudov.
After getting acquaintaned with the students Jabir Jumshudov informed them about the history of the company, its infrastructure, activities, international projects that the company participate. It was noted that  "R.I.S.K. Company "was founded  in 1993, and is one of the leading companies in the Caucasus and Central Asia. It has offices in more than 20 countries. The company offers world-wide implemented solutions for areas such as telecommunications, oil and gas, banking, finance, transport, etc.
Jabir Jumshudov provided students with useful information on successful career building in IT field.
Then the students made an excursion to the administrative building of the company. They got acquainted with the departments and their employees, also working principles of each department  separately.