İKT tələbələri üçün “IT Brains Academy”nin təqdimatı olub
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri üçün “IT Brains Academy”nin təqdimatı keçirilib. Mövzunu və tədbirin qonaqlarını tələbələrə fakültənin dekanı Asif Paşayev təqdim edib.
Mərkəzin rəhbəri Orxan Məmmədov tədris sahələri haqqında məlumat verərək qeyd edib ki, “IT Brains Academy” gənclərə və həvəsi olan hər kəsə informasiya texnologiyaları, proqramlaşdırma, kibertəhlükəsizlik, dizayn və rəqəmsal marketinq sahələrində karyera imkanları yaradır və front-end proqramlaşdırma, back-end proqramlaşdırma, Linux əməliyyat sistemi inzibatçılığı, kibertəhlükəsizlik (red team, blue team), data analitika, texniki dəstək, rəqəmsal marketinq və SMM, motion dizayn, qrafik dizayn, office 365 kimi sahələr üzrə kurslar təklif edir. Orxan Məmmədov müəllim heyəti haqqında da məlumat verib, dərslərin əyani və onlayn formada tədris olunduğunu bildirib. Tədrisi başa vuran tələbələr dərəcəli və dərəcəsiz diplomla təltif olunurlar. Dərəcəli diplom əldə etmək istəyən tələbələr final layihəsi hazırlamalıdırlar.
Görüşdə qeyd olunub ki, mərkəz müraciət edənləri Microsoft, Cisco, CompTIA kimi nəhəng şirkətlərin sertifikasiya imtahanlarına hazırlaşdırır və onların beynəlxalq sertifikatlı mütəxəssis olmalarına zəmanət verir.

Presentation was held for ICT students by IT Brains Academy
The presentation of "IT Brains Academy" was held for the students of the Faculty of Information and Communication Technologies of Azerbaijan University. Asif Pashayev, dean of the faculty, presented the subject and the guests of the event to the students.
The head of the center, Orkhan Mammadov, informed about the fields of study and noted that "IT Brains Academy" creates career opportunities for young people and everyone interested in the fields of information technology, programming, cyber security, design and digital marketing, and provides training in front-end programming, back-end programming. It offers courses in the areas like Linux operating system administration, cyber security (red team, blue team), data analytics, technical support, digital marketing and SMM, motion design, graphic design, office 365. Orkhan Mammadov also informed about the teaching staff and said that the lessons are taught face-to-face and online. Students who complete the studies are awarded with a graded or non-graded diploma. Students who are eager to get the degree have to prepare a final project.
It was noted at the meeting that the center prepares the applicants for the certification exams of such companies as Microsoft, Cisco, CompTIA and guarantees that they will become internationally certified specialists.