Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi ilə Təlim və Tədris Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə universitetin magistrant, doktorant və dissertantları üçün “Tədqiqat üsullarıı” seriyasından birinci master-klass keçirilib. Master-klassı Azərbaycan Universitetinin müəllimi, Böyük Britaniyalı professor Paul Gibbs aparıb.
Master-klassda iştirakçılara tədqiqat işinin planlanması və yerinə yetirilməsi ilə bağlı ilkin anlayışlar təqdim olunub. Tədbirdə 20-yə yaxın magistrant, doktorant və dissertant iştirak edib.
Master - klass magistrant, doktorant və dissertantların layihə, diplom və dissertasiya işlərinin uğurlu hazırlanması üçün tədqiqat bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədilə təşkil olunur.
Professor Paul Gibbsin “Tədqiqat üsulları”na həsr olunmuş ikinci master - klassı 2 həftə sonra eyni gün və eyni saatda – saat 12.00-da başlayacaq.

A master class was held for masters, doctoral students and dissertators
The International Master's and Doctoral Center and the Training and Education Center of Azerbaijan University jointly organized the first master class from the "Research Methods" series for masters, doctoral students and dissertators of the university.
The master class was conducted by Paul Gibbs, a professor at the University of Azerbaijan and a British professor.
In the master class, participants were introduced to the basics of planning and conducting research. The event was attended by about 20 masters, doctoral students and dissertators.
The master class is organized to develop research skills of masters, doctoral students and dissertators for the successful preparation of project, diploma and dissertation works.
Professor Paul Gibbs' second master class on "Research Methods" will begin two weeks later on the same day and at the same time - at 12.00.