Magistratura tələbələrinin elmi-pedaqoji təcrübəsi davam edir
Azərbaycan Universitetinin magistratura pilləsində təhsil alan II kurs tələbələrinin elmi-pedoqoji təcrübəsi davam edir. Təcrübə müddətində tələbələr Azərbaycan Universitetində pedaqoji fəaliyyətin forma və metodlarını öyrənir, kafedra və fakültələrin fəaliyyəti,  iş prinsipləri ilə tanış olur, dərs dinləmələrində iştirak edir və dərs keçir, ixtisaslarının pedaqoji tərəfini təcrübədə tətbiq edirlər.
Qeyd edək ki, magistratura tələbələrinin elmi-pedaqoji təcrübəsi 16 mart 2022-ci il tarixində başa çatacaq. Elmi-pedaqoji təcrübənin məqsədi pedaqogikanın təcrübi əsaslarının mənimsənilməsi və vərdişlərin əldə edilməsi, elmi-metodik materialların tərtib olunma metodikasının mənimsənilməsi, təcrübəli müəllimlərin apardığı mühazirələrdə, laboratoriya məşğələlərində və seminarlarda iştirak olunması, bakalavriat tələbələri üçün sınaq dərslərinin keçirilməsidir.

The scientific and pedagogical experience of master`s students continues
The scientific and pedagogical experience of the second-year students studying at the master's degree of the Azerbaijan University continues. During the internship, students learn the forms and methods of pedagogical activity at the Azerbaijan,University get acquainted with the activities of departments and faculties, working principles, participate in lectures and classes, apply the pedagogical side of their specialties in practice.
It should be noted that the scientific and pedagogical practice of master's students will end on March 16, 2022. The purpose of scientific-pedagogical practice is to master the practical bases of pedagogy and acquire skills, to master the methodology of compiling scientific-methodical materials, to participate in lectures, laboratory classes and seminars conducted by experienced teachers, to conduct test classes for undergraduate students.