Magistratura tələbələrinin təcrübəsinə start verilib
Azərbaycan Universitetinin magistratura pilləsində təhsil alan II kurs tələbələri bu gündən elmi-pedaqoji və elmi-tədqiqat təcrübəsinə başlayıblar.
6 ixtisas üzrə 35 magistratura tələbəsi 9 təcrübə rəhbərinin nəzarəti altında 4 həftə elmi-tədqiqat təcrübəsi keçəcəklər.
Elmi-pedaqoji təcrübədə magistratura tələbələri Azərbaycan Universitetində pedaqoji fəaliyyətin forma və metodlarını öyrənəcək, kafedra və fakültələrin fəaliyyəti,  iş prinsipləri ilə yaxından tanış olacaq, dərs dinləmələrində iştirak edəcək və açıq dərslər keçəcək, ixtisaslarının pedaqoji tərəfini təcrübədə tətbiq edəcəklər.
Elmi-tədqiqat təcrübəsi zamanı təcrübəçilər Azərbaycan Universiteti, Təhsil Nazirliyinin nəzdində De-institutlaşma və Uşaqların Müdafiəsi İdarəsi, M.F.Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasında tədqiqat təaliyyəti ilə məşğul olacaqlar.
Tələbələr və rəhbərlərə təcrübənin təşkilinə dair ümumi qaydalar və tələblər haqqında daha ətraflı məlumat təcrübənin başlanğıc iclasında təqdim olunub. Tədbirdə təcrübə müddəti ərzində yerinə yetiriləcək işlər ilə bağlı tövsiyələr verilib, təcrübənin təşkilinə dair sənədlər toplusu rəhbərlərə təqdim edilib.
Elmi-pedaqoji təcrübə 11 mart 2020, elmi-tədqiqat təcrübəsi isə 8 aprel 2020-ci il tarixində yekunlaşacaq.

The internship of graduate students has already begun
Second year graduate students of Azerbaijan University have started their scientific-pedagogical and scientific research internship from today.
35 graduate students in 6 specialties will have 4 weeks of scientific research under the supervision of 9 practice supervisors.
During the scientific-pedagogical internship, graduate students will learn forms and methods of pedagogical activity at Azerbaijan University, get acquainted with the activities of departments, faculties, and their work principles, attend lectures and open lessons, apply the pedagogical aspect of their specialties in practice.
During the scientific-research internship, interns will be engaged in research activities at Azerbaijan University, the Department of Deinstitutionalization and Child Protection under the Ministry of Education, and at the Azerbaijan National Library named after M.F. Akhundov.
At the beginning of the internship, students and supervisors were provided with more information about the general rules and requirements of organizing the practice. At the event, recommendations were made on the work to be done during the internship, and a set of documents on the organization of the internship were presented to the supervisors. The scientific-pedagogical internship will end on March 11, 2020, and the scientific research internship will end on April 8, 2020.