“Mən öz gələcəyimi seçirəm” mövzusunda tədbir keçirilib
Azərbaycan Universiteti Sosial işin təşkili və Xarici dillər kafedralarının birgə təşkilatçılığı ilə “Mən öz gələcəyimi seçirəm” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri, pedaqogika üzrə fəlsəfə doktoru Tünzalə Verdiyeva açıb. Tünzalə Verdiyeva qeyd edib ki, tədbir Prezident İlham Əliyevin 2019-cu il 22 iyul tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizəyə dair 2019-2024-cü illər üçün Dövlət Proqramı”nın icrası məqsədilə həyata keçirilib.
Tədbirdə “Ümid yeri” Reabilitasiya Mərkəzinin rəhbəri Yelmar Quliyev mərkəzin fəaliyyəti haqqında, “Ümid yeri” Reabilitasiya Mərkəzinin asılılıq psixoloqu Zaur Əliyev “12 Addım” proqramı haqqında, Demet Bozok Psixoloji Mərkəzin rəhbəri, klinik psixoloq Demet Bozok rəhbərlik etdiyi mərkəzdə göstərilən psixoloji dəstək haqqında məruzə ediblər.
Həkim, klinik sosial işçi Könül Əfəndiyeva, Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi Firuzə Hüseynova, Xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova, Gənclərlə iş ixtisası üzrə magistratura II kurs tələbəsi Şalan Novruzov, Sosial iş ixtisası üzrə III kurs tələbəsi, “Empatiya klub”un sədri Məhəmməd Ələkbərov çıxış edərək narkomaniyaya düçar olmuş şəxslərin cəmiyyətə adaptasiyası və inteqrasiya olunmasında yarana biləcək çətinliklər və onların aradan qaldırılmasında sosial işçilərin rolundan danışıblar. Tədbirdə iştirakçılarla  mövzu ətrafında interaktiv söhbətlər aparılıb, onlara narkomaniya ilə mübarizəyə dair çap materialları və maarifləndirici bukletlər paylanılıb.

An event on the topic of I choose my own future was held
An event on "I choose my own future" was held under the joint of departments of Organization of Social Work and Foreign Languages of Azerbaijan University.
The event was opened by Tunzale Verdiyeva, head of the department of Organization of Social Work, doctor of philosophy in pedagogy. Tunzala Verdiyeva noted that the event was carried out in order to implement "State Program for 2019-2024 on illegal trafficking of narcotic drugs, psychotropic substances and their precursors and fight against drug addiction" approved by the Decree of President Ilham Aliyev dated July 22, 2019.
At the event, Yelmar Guliyev, the head of the "Place of Hope" Rehabilitation Center, reported on the activity of the center, Zaur Aliyev, addiction psychologist of the "Place of Hope" Rehabilitation Center, reported on the "12 Step" program, Demet Bozok, the head of the Psychological Center, clinical psychologist, reported on the psychological support provided at the center.
Doctor, clinical social worker Konul Efendiyeva, teacher of the Department of Organization of Social Work Firuza Huseynova, head of the Department of Foreign Languages Samira Mammadova, second-year student of master's degree in youth work Shalan Novruzov, third-year student of social work, chairman of the "Empathy Club" Mahammad Alakbarov spoke about the difficulties that may arise in the adaptation and integration of drug addicts into society and the role of social workers in their elimination. At the event, interactive conversations on the topic were held with the participants, printed materials and educational booklets on the fight against drug addiction were distributed to them.