Mühasibatlıq üzrə olimpiadanın universitetdaxili seçim turunun qalibləri bəlli oldu
“Gənclər üçün Mühasibatlıq üzrə II Olimpiada”nın Azərbaycan Universiteti üzrə daxili seçim turunun qalibləri açıqlanıb. Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri Rəhimli Kənan Əjdər oğlu, Cəfərova Fatimə Nəsir qızı, Məmmədli Hilal Saleh oğlu və Saatov Rövşən Əzim oğlu yüksək nəticə göstərərək müsabiqənin final mərhələsində iştirak hüququ qazanıblar. İki saat davam edən seçim turunda tələbələr 100 test sualını cavablandırıblar.
Olimpiadanın final mərhələsi seçim turlarında qalib gələn tələbələr arasında Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək. Müsabiqənin qaliblərinə qiymətli hədiyyələrin təqdim olunması, şirkətlərdə təcrübə keçmələri və gələcəkdə işlə təmin olunmaları nəzərdə tutulur.
"Gənclər üçün Mühasibatlıq üzrə II Olimpiadanın təşkili" adlı layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə "Gənc Mühasiblər" İctimai Birliyi tərəfindən Bakı, Sumqayıt və Gəncə şəhərlərində həyata keçirilir. Olimpiada seçim turu və final olmaqla iki mərhələdən ibarətdir.
Layihənin əsas məqsədi gənclərin mühasibatlığın öyrədilməsində analitik düşüncə tərzini yüksəltmək, gənclərin bilik yarışmasını təşkil etmək, intellektual qabiliyyətlərini və yaradıcılıqlarını aşkarlayaraq səmərəli qiymətləndirmə üsullarını təqdim etmək və stimullaşdırmaq, bacarıqlı və istedadlı tələbələrə əlverişli şərait yaratmaq, onların gələcəkdə təhsil inkişafını və professional istiqamətləndirilməsini təmin etmək, gəncləri mühasibatlıq sahəsində maarifləndirilməsini təşkil etməkdir.

Winners of the inner university selection round of the “Accounting Olympics” were known
The winners of the internal selection round of Azerbaijan University for the “Accounting Olympics for Youth” were disclosed. Showing high results the students of the Business and Economy Faculty – Rahimli Kanan, Jafarova Fatima, Mammadli Hilal and Saatov Rovshan entitled the right to participate at the final stage of the competition.  The students answered 100   test questions during two hours selection round.
The final phase of the Olympics will be held among the students winning the selection rounds at Baku Congress Center. Awarding prizes to the winners of the competition, providing them with internship at the companies and jobs in the future are considered.
“Organization of the Accounting Olympics II for Youth” project is implemented by “Young Accountants” Public Union in Baku, Sumgayit and Ganja with the financial support of the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan. The Olympics consists of the two stages: selection round and final stage.
The main goals of the project are to increase analytical thinking skills of youth in learning of accounting, to organize knowledge competition of youth, to present efficient evaluation methods and stimulate them by discovering their intellectual capacity and creativeness, to provide the competent and talented students with efficient conditions, to provide their education development and professional orientation in the future and to educate youth on accounting. We congratulate our  students, wish them success in the final stage of the Olympics.