Nəsimi rayon İcra Hakimiyyəti Gənclər günündə tələbələrimizi mükafatlandırıb
Azərbaycan Universitetinin tələbələri Sərxan Abbaszadə (Kompüter mühəndisliyi, IV kurs) və Nigar Rəhimova (Tərcümə, II kurs) Nəsimi rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən “2 fevral – Gənclər Günü” münasibəti ilə təşkil olunmuş bayram tədbirində təltif olunublar. Tədbirdə rayonun ictimai-siyasi həyatında, təhsildə, idmanda, elm, mədəniyyət və başqa bu kimi sahələrində fərqlənən, ümumilikdə 35 nominasiya üzrə gəncə Nəsimi rayon İcra Hakimiyyətinin fəxri fərmanları və qiymətli hədiyyələri təqdim olunub.
“Gənclər sabahımızdır” adlı tədbirdə Nəsimi rayonunun istehsalat, elm, mədəniyyət, təhsil, ictimai,  elmi-pedaqoji fəaliyyət və idman sahəsində fərqlənən qabaqcıl gəncləri, millət vəkilləri, universitet rektorları, rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən Nəsimi rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Asif Əsgərov  dəvət olunanları salamlayaraq qeyd edib ki, Azərbaycan gəncliyini hər mənada güclü görmək istəyən ümummilli lider Heydər Əliyevin fərmanı ilə 1994-cü ildə Gənclər, İdman və Turizm Nazirliyi yaradılıb. Ümummilli liderin təşəbbüsü ilə 2 fevral 1996-cı il tarixdə müstəqil Azərbaycan gənclərinin ilk forumu keçirilib. 1997-ci il də isə Heydər Əliyev “2 fevral – Azərbaycan gəncləri gününün elan edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb. Gənclər günü MDB məkanında və Şərqi Avropa ölkələri arasında ilk dəfə olaraq Azərbaycanda qeyd olunub. Prezident İlham Əliyev tərəfindən də gənclərin problemlərinin həlli üçün mühüm addımlar atılır.
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva və universitetin müəllim – tələbə heyətindən bir qrup üzvün də iştirak etdiyi bayram tədbirində Bakı Musiqi Akademiyasının Gənclər Kamera Orkestri,  2 və 3 saylı Uşaq Gənclər İnkişaf mərkəzlərinin kollektivləri konsert proqramı ilə çıxış edib.

Nasimi District Executive Power awarded our students on Youth Day
Students of Azerbaijan University Sarkhan Abbaszade (Computer Engineering, IV course) and Nigar Rahimova (Translation, II course) were awarded on the occasion of the "February 2 - Youth Day" festivity by Nasimi District Executive Power. In general, the youth embodied in the socio-political life, education, sports, science, culture of the region were awarded the honorary decrees and precious gifts of Nasimi District Executive Power on 35 nominations.
Advanced youth in the field of production, science, culture, education, social, scientific-pedagogical activity and sports of Nasimi district, as well as,  MPs, university rectors and community representatives participated in the event "The youth are our future".
The head of Nasimi District Executive Power Asif Askerov welcomed the invited guests and noted that The Ministry of Youth, Sport and Tourism was established in 1994 under the decree of national leader Heydar Aliyev, whose aim was the strength of  Azerbaijani youth in every aspect. The first forum of independent Azerbaijani youth was held on February 2, 1996, on the initiative of the national leader. Heydar Aliyev signed an order on “the announcement of February 2 - Day of Azerbaijani Youth” in 1997. The Youth Day was celebrated in Azerbaijan in the area of CIS and East European countries for the first time. Important steps to solve the youth problems are taken by President Ilham Aliyev.
The rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva and a group of teachers from the university participated in the concert program given by the Baku Music Academy Youth Chamber Orchestra, the Children's Youth Development Centers No.2 and No.3.