Polşalı alim Tomasz Bober tələbələrə mühazirə oxuyur
Polşanın Krakov İqtisadiyyat Universitetinin müəllimi Tomasz Bober “Erasmus +” mübadilə proqramı ilə Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin ingilisdilli ixtisaslarında təhsil alan tələbələrinə mühazirə oxuyur. Tomasz Boberin birinci mühazirəsi “Elektron ticarətin tarixi, formaları və meyilləri” mövzusunda olub. Mühazirə elektron ticarətin formaları, kompüter texnologiyaları şəbəkəsinin iqtisadiyyat, biznes və elektron ticarətin inkişafına təsirindən, qədim tarixi olan ticarətin indi rəqəmsal biznes olaraq inkişaf etməsi kimi mövzuları əhatə edib.
Polşalı müəllimin növbəti mühazirələri “Yaradıcı reklam və marketinq yenilikləri ilə rəqiblərdən fərqlənmək” və “Biznes planının hazırlanması” mövzularında olacaq.
Qeyd edək ki, Tomasz Bober dərslərə başlamazdan əvvəl tanışlıq məqsədilə elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlovla görüşüb.

Tomasz Bober, a lecturer at the University of Economics in Krakow, Poland, is lecturing to English-speaking students at the Faculty of Business and Economics of the Azerbaijan University through ‘ Erasmus + exchange’ program. Thomas Bober's first lecture was on "History, Forms and Trends in E-Commerce." The lecture covered topics such as forms of e-commerce, the impact of computer technology network on the development of the economy, business and e-commerce, the development of trade, which has an ancient history, now as a digital business.
The Polish teacher’s  further lectures will be on "Differ from competitors in creative advertising and marketing innovations" and "Development of a business plan".
It should be noted that before the classes, Thomasz Bober met with Yusif Gasimov, Vice-Rector for Scientific Affairs, and Bakhtiyar Badalov, Head of the International Relations Department.