Qızıl Aypara Cəmiyyətindən Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün iki günlük mühazirə
Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti tərəfindən Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün təşkil olunmuş iki günlük mühazirələr yekunlaşıb. “Renosans dövründə ortaya çıxan humanizmin təhlili” məqsədilə keçirilən dərsləri təşkilatın psixososial dəstək üzrə mütəxəssisi İsmayıl Atayev aparıb.
Tələbələrə “Mikelancelo və zaman”, “Şüursuz və Şüuraltı reaksiyaların təhlili” (Stimulyasiyon və motivasiyon paralellərin təhlili) mövzularında mühazirə oxuyan İsmayıl Atayev renosans dövrünün ümumi psixologiyası, incəsənət, ədəbiyyat və digər sahələrdə psixoloji vəziyyət haqqında məlumat verib. Mühazirənin birinci  günündə məşhur filosofların konsepsiyaları, ikinci günündə isə psixologiya alimlərinin nəzəriyyələri müzakirə edilib. Sonda tələbələrin sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, 1920-ci ildə təsis olunan Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti respublikanın sosial məsələlərinin həllində yaxından iştirak edir, bu istiqamətdə təhsil və səhiyyə ocaqları ilə əməkdaşlıq edir.

Two-day lecture for the students of Azerbaijan University by the Red Crescent Society
The 2 day lectures for the students of Azerbaijan University organized by the Azerbaijan Red Crescent Society have been completed. Ismayil Atayev, a psychosocial support expert, conducted the classes on "Analysis of Humanism arising during the Renaissance period".
Delivering the lectures on the themes  "Michelangelo and time", "Analysis of unconscious and conscious reactions" (Stimulation and motivation parallels analysis), İsmayıl Atayev informed the students about the general psychology of Renaissance period, as well as the psychological situation in art, literature and other spheres. The concepts of famous philosophers on the first day, and the theory of psychological scientists on the second day of the lecture were discussed. The students' questions were answered at the end of the lecture.
It should be noted that the Azerbaijan Red Crescent Society, founded in 1920, closely participates in solving the social problems of the republic, cooperates with education and health care institutions in this direction.