Rektor Səadət Əliyeva amerikalı professor ilə görüşüb
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva universitet heyətinə yeni qoşulan ABŞ-ın Kanzas Universitetinin professoru Mehrəngiz Nəcəfizadə ilə görüşüb. Görüşdə ali təhsil sahəsində təqaüd və qrant proqramlarının, müəllim mübadiləsinin əhəmiyyəti və üstünlükləri müzakirə olunub.
Səadət Əliyeva qonağı salamlayıb, rəhbərlik etdiyi təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti və beynəlxalq əlaqələri haqqında məlumat verib. Rektor bildirib ki, beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsi Azərbaycan Universitetinin strateji hədəfləri sırasındadır. Mehrəngiz Nəcəfizadə növbəti dəfə Azərbaycanda olmaqdan məmnunluğunu ifadə edib.
Professor Mehrəngiz Nəcəfizadə 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrində təhsildə sosial-psixoloji xidmət ixtisası üzrə təhsil alan II kurs tələbələrinə “Genderə giriş” fənnini tədris edir. Gender tədqiqatçısı professor ABŞ-ın “Fulbright” proqramı çərçivəsində Azərbaycandadır.

Rector Saadat Aliyeva met with an American professor
Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva met with Mehrangiz Najafizadeh, a professor at the University of Kansas, USA, who has just joined the university staff.The importance and benefits of scholarship and grant programs, significance and advantages of teacher exchange were discussed at the meeting.
Saadat Aliyeva greeted the guest and informed about the activities and international relations of the educational institution she heads. The rector said that the expansion of international relations is one of the strategic goals of the Azerbaijan University. Mehrangiz Najafizadeh expressed satisfaction with his visit to Azerbaijan again.
Professor Mehrangiz Najafizadeh teaches the subject "Introduction to Gender" to second-year students majoring in social and psychological services in the spring semester of the 2021/2022 academic year. The gender researcher is in Azerbaijan as part of the US Fulbright program.