“Sağlam bir dünya üçün yaşıl enerji” müsabiqəsinə müraciətlər başa çatır
“Sağlam bir dünya üçün yaşıl enerji”mövzusunda Azərbaycan Universiteti tərəfindən elan olunan “Ən yaxşı tələbə elmi işi” müsabiqəsinə müraciətlər 1 fevral 2018-ci il tarixində başa çatır. Müsabiqənin ikinci mərhələsi 16 fevral günü start götürəcək.
İkinci mərhələyə keçən iştirakçılar  20 dəqiqə ərzində elmi işlərini komissiya qarşısında  təqdim etməlidirlər. Daxil olan işlər komissiya tərəfindən işin aktuallığı və yeniliyi; tədqiqata yanaşmanın orijinallığı; aparılan tədqiqatın dərinliyi və innovativliyi; alınmış nəticələrin qoyulan məsələlərə uyğunluğu və əsaslandırılması; görülmüş işin nəzəri və tətbiqi əhəmiyyəti; təqdimatın hazırlanması, çıxış zamanı interaktiv materiallardan istifadə edilməsi kimi kriretiyalara əsasən qiymətləndiriləcəkdir. Bütün iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunacaq, yekun seçim qərarı 15 mart 2018-ci il tarixində elan olunacaqdır. Qaliblərin təltif olunması mərasimi də həmin gün Azərbaycan Universitetində keçiriləcəkdir.
Qaliblərə  I, II və III dərəcəli diplomlar, hədiyyələr və pul mükafatı təqdim ediləcək, qalib işlərin elmi rəhbərləri və məsləhətçiləri də təltif ediləcəklər.
• I yer – 1 nəfər - 800 manat
• II Yer – 1 nəfər - 600 manat
• III Yer – 1 nəfər - 400 manat
Qalib gələn işlər məqalə formasında AAK-ın siyahısına daxil olan “İpək Yolu” elmi jurnalında çap ediləcəkdir.
Müsabiqə tələbə, magistrant, doktorant və dissertantların yaradıcı və intellektual potensialının ortaya çıxarılması və formalaşmasına, onların yaradıcılıq qabiliyyətinin aşkarlanması və stimullaşdırılmasına xidmət edir.

Applications for "Green Energy for a Healthy World" competition are over
Applications for the "Best Scientific Work of Student " contest announced by Azerbaijan University on "Green Energy for a Healthy World" are over on  February 1, 2018. The second stage of the competition will start on February 16.
Participants who pass to the II stage will present their scientific works before the commission. Each participant is given 20 minutes. The submitted works  will be evaluated by the commission according to the relevance and innovation of the work; authenticity of research approach; depth and innovation of research conducted; relevance and justification of the results obtained; theoretical and practical significance of the work done; development of presentations, use of interactive materials during speech, the development of presentation and its introduction to the audience.  Certificates will be issued to all participants and the final selection decision will be announced on March 15, 2018. The ceremony of awarding the winners will be held at the Azerbaijan University on the same day.
The winners will be awarded I, II and III degree diplomas, gifts and prizes, and the scientific leaders and advisors of the winners will be awarded too.
• I place – 1 man - 800 manat
• II place – 1 man - 600 manat
• III place – 1 man - 400 manat
The winner works will be published in the scientific journal “Ipek yolu” (Silk Road), which is included in the AAK list.
The partner of the competition is the State Agency for Alternative and Renewable Energy Sources.
The competition serves to reveal and shape the creative and intellectual potential of students, masters, doctoral and dissertants, to discover and stimulate their creativity.