Müsabiqənin mükafatlandırma mərasimi ölkə mətbuatında geniş şəkildə işıqlandırılıb
“Sağlam bir dünya üçün yaşıl enerji” mövzusunda ən yaxşı tələbə elmi işi müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimi ölkə mətbuatında geniş şəkildə işıqlandırılıb. Azertag.az, trend.az, qafqazinfo.az, tehsil-press.az informasiya saytlarında, Xalq qəzeti, 525-ci qəzet, Mövqe, Olaylar, Şərq qəzeti və bu kimi kütləvi informasiya vasitələrinin elektron versiyalarında müsabiqə qaliblərinin mükafatlandırılmasına həsr olunmuş tədbir haqqında məlumat dərc olunub.
Xəbərlərdə qeyd olunur ki, tədbir müsabiqənin gedişatını işıqlandıran video-çarxın nümayişi ilə başlayıb. Video-çarxda tədbir iştirakçılarına müsabiqə ideyasının ortaya çıxması, müsabiqənin məqsədi, istiqamətləri və mərhələləri, komissiyanın üzvləri, daxil olan işlər, dəyərləndirilmə kateqoriyaları, iştirakçılar, finalçılar haqqında məlumatlar əksini tapıb.
Çıxış edənlər müsabiqənin, o cümlədən, mövcud enerji mənbələrindən səmərəli istifadə edilməsi ilə yanaşı alternativ və bərpa olunan enerji mənbələrinin səfərbər edilməsinin əhəmiyyətindən söz açıb, ölkəmizdə bu sahədə geniş vüsət almış işlər haqqında məlumat veriblər.
Yekunda Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbəsi Alirzə Orucov “Təmiz ada” adlı elmi işi ilə birinci, bu ali təhsil müəssisəsinin magistrantı İlkin Mərufov ikinci, Azərbaycan Universitetinin tələbələri Sərxan Abbaszadə və Fəhmin Zakirlisə üçüncü yerə layiq görülüblər. I yerin sahibinə 800, II yerin sahibinə 600, III yerin sahiblərinə 400 manat pul mükafatı, müvafiq sertifikatlar təqdim olunub. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbəsi Nərminə Abbasova dördüncü yerə layiq görülüb, Nəsimi rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən xüsusi hədiyyə ilə mükafatlandırılıb. Müsabiqə qaliblərinin elmi rəhbərləri də təltif olunublar.

The award ceremony was widely covered in the country`s press
The award ceremony for the best student scientific work on the subject "Green Energy for a Healthy World" was widely covered in the country's press. Information about the event, dedicated to the awarding of winners of the competition was published at the newspapers such as Xalq, 525th newspaper, Movqe, Olaylar, Sharq and on information sites such as azertag.az, trend.az, qafqazinfo.az, tehsil-press.az and in electronic versions of such other mass media.
The news says that, the event began with a demonstration of a video footage that highlighted the course of the competition. The video demonstrated the idea, purpose, directions and stages of the competition, members of the commission, inputs, evaluation categories, information about the participants and finalists.
Speakers spoke about the importance of mobilizing alternative and renewable energy sources, including the efficient use of the competition, including the existing energy sources, and about the work that has been done in this field in our country.
At the end, Alirza Orujov, a student of the Azerbaijan State Oil and Industrial University, was awarded the first place with his scientific work titled "Clean Island", the masters of this higher educational enterprise Ilkin Marufov was awarded the second place and the students of the Azerbaijan University Sarkhan Abbaszadeh and Fahmin Zakirlise the third place. Owners of the 1st place was awarded 800 manat, the 2nd place 600 manat, the 3rd place 400 manat and corresponding certificates. Narmina Abbasova, a student of the Azerbaijan State Oil and Industry University, was awarded the fourth place and a special gift from the Nasimi District Youth and Sports Department. The scientific leaders of the winners of the competition were also awarded.